KONTAKT
Použitie

Hriadeľ rotora

 
 
 

Hlavný význam vo veternej elektrárni má uloženie hriadeľa rotora. Na hriadeľ bezprostredne pôsobia všetky sily a momenty, ktoré vyvoláva sila vetra. Valivé ložiská sú vystavené vysoko dynamickým zaťaženiam a prevádzkovým podmienkam. Inžinieri firmy Schaeffler Gruppe vyvíjajú spoločne so svojimi zákazníkmi vždy to najefektívnejšie uloženie.

Uloženie hriadeľov

Klasické, mnohokrát osvedčené riešenie sa skladá z pevného/plávajúceho uloženia z dvojradových súdkových, valčekových a kuželíkových ložísk.

Uloženie nábojov

Vo vyhotovení ako „založené“ uloženie sú namontované dve kuželíkové ložiská. Alternatívne pevné/plávajúce uloženie sa skladá z jedného párovaného kuželíkového ložiska a jedného valčekového ložiska.

Jednoložiskové koncepcie

Tieto konštrukcie spájajú zachytenie sily a momentu v niekoľkoradovom valivom ložisku. Vyhotovenie ako dvojradové kuželíkové ložisko sa riadi podmienkami prevádzky. To isté platí pre rozmery; veľké ložiská majú šírku väčšiu než 400 mm a vonkajší priemer väčší než 3 000 mm.

Telesá ložísk rotora

Ložiskové telesá vypočítané podľa najmodernejších metód zaisťujú najlepšie možné zachytenie síl a momentov. Takmer vždy sa realizuje zákazkový vývoj a telesá sú optimalizované pre použité ložiská.

 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 
Close