ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Publikácie
 

Technické údaje o produkte | 2016-11
Bearings for screw drives
Axial angular contact ball bearings, Needle roller/axial cylindrical roller bearings, Seal carrier assemblies, Precision locknuts

 
KONTAKT
 
Ložiská pohybových skrutiek

Axiálne guľkové ložiská s kosouhlým stykom

Na uloženie pohybových skrutiek sú kladené požiadavky, ktoré bežné ložiská so zodpovedajúcou konštrukciou nie sú schopné optimálne splniť. Pre zaistenie presnejších uložení s vyššou únosnosťou a tuhosťou, nižším trením, jednoduchosťou montáže a v bezúdržbovom vyhotovení alebo vyhotovení nenáročnom na údržbu pre vysoko dynamické prevádzkové stavy skrutkových vretien má spoločnosť INA/FAG pripravenú širokú ponuku axiálnych guľkových ložísk s kosouhlým stykom. S týmto prepracovaným spektrom produktov je možné optimálne a špecificky podľa zákazníkov vyriešiť všetky technické aj ekonomické nároky na uloženie vretien posuvov.

Viacradové vyhotovenia

Axiálne guľkové ložiská s kosouhlým stykom existujú v jednoradovom, dvojradovom alebo trojradovom vyhotovení, sú to jednotky pripravené na okamžitú montáž. Sú nerozoberateľné a skladajú sa z hrubostenných, tvarovo stabilných vonkajších krúžkov, klietok s guľkami a jednodielnych alebo dvojdielnych vnútorných krúžkov. Vonkajší krúžok má pri viacerých konštrukčných radoch tvar príruby s priebežnými otvormi pre jednoduché pripojenie ložiska na nadväzujúcu konštrukciu. Krúžky ložísk sú navzájom tak napárované, že sa po upnutí krúžkov pomocou presnej upínacej matice nastaví definované predpätie.