KONTAKT

Aplikačný technik

centrálne
Kozmonautika, lietadlá a helikoptéry

Spektrum produktov

 

Maximálna spoľahlivosť taktiež v extrémnych podmienkach

Naše systémy valivých ložísk s integrovanými súčiastkami prispievajú k vývoju, konštrukcii, výrobe a prevádzke ešte výkonnejších, bezpečnejších a spoľahlivejších lietadiel a vesmírnych lodí a to za nižšie celkové náklady na systém. Tieto systémy sú schopné odolávať taktiež mimoriadne nízkym alebo vysokým teplotám, stavu beztiaže a vysokým  zrýchleniam.

Odolnosť voči teplu a chladu

Extrémne teploty v spektre od -250 °C do +500 °C vyžadujú materiály extrémne odolné voči teplu a chladu – napríklad prekalené ocele valivých ložísk, kalené počas použitia, odolné voči vysokým teplotám alebo odolné voči korózii, nitridované ocele, zliatiny na báze kobaltu a niklu až po vysoko výkonnú keramiku.

Odolnosť proti korózii

Korózia je jedným z hlavných dôvodov poškodení valivých ložísk motorov a hnacích mechanizmov lietadiel a vrtuľníkov. Preto pri výrobe našich valivých ložísk používame taktiež materiály vysoko odolné proti korózii, ktorých použitie prispieva rozhodujúcou mierou k predĺženiu životnosti a spoľahlivosti dielov.

Integrácia súčastí a zníženie hmotnosti

Hlavnou devízou pri konštrukcii komponentov v oblasti letectva a kozmonautiky je dnes menej súčastí a kompaktnejšia konštrukcia. Preto vyvíjame funkčne integrované montážne jednotky a systémy ložísk s optimalizovanou hmotnosťou pre najvyššie požiadavky. Ich prednosti sú: redukcia nákladov, zvýšenie výkonu, vyššia spoľahlivosť a jednoduchšia montáž.

Oblasti použitia našich produktov

  • pri pohonoch lietadiel ako uloženie hlavných hriadeľov a prevodov a taktiež presných komponentov,
  • vo vrtuľníkoch ako ložiská hriadeľov rotorov, ložiská prevodov, ložiská cykliky a ložiská listov rotora,
  • v kozmonautike ložiská turbočerpadiel, ložiská mechanizmov kozmických prostriedkov,
  • špeciálne použitie (napríklad nukleárna technika, lekárska technika, vysoko výkonné turbodúchadlá atď.)
 
 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím