IDAM
 

Priame pohony IDAM sú technologickou špičkou a ponúkajú pre každú aplikáciu dokonalé riešenie. Vďaka tomu je IDAM správnym partnerom pre Váš hospodárny produkt.

IDAM

 
KONTAKT
Použitie

Riešenia priameho pohonu

IDAM INA – Drives & Mechatronics

Optimálna kombinácia výkonov ložísk otočných stolov INA s priamo poháňanými osami ponúka teraz IDAM INA – Drives & Mechatronics. Tento podnik pracuje ako odborné stredisko technológie priamych pohonov a mechatroniky v rámci skupiny Schaeffler Gruppe. Vďaka tomu je možné ponúknuť riešenia priamych pohonov presahujúce hranice systému pre všetky pohyby uložené na ložiskách.

Portfólio spoločnosti IDAM obsahuje lineárne a rotačné AC synchrónne a reluktančné motory (napríklad pohony dvoch súradníc v jednej rovine so vzduchovými ložiskami). Tie nielenže pokrývajú široké spektrum rozmerov a výkonových parametrov, ale taktiež všetky komponenty, ktoré sú potrebné na efektívne sledovanie prevádzky - napríklad servozosilňovače, regulátory, výkonové jednotky a kompaktné ovládače. IDAM dodáva navyše vysoko presné polohovacie stoly XY, prenosové jednotky pre výťahy a ďalšie kompletné riešenia. Podnik disponuje rozsiahlymi skúsenosťami s nástrojárskymi a špeciálnymi strojmi v konštrukcii, technike automatizácie, pri výrobe elektroniky, meracej a lekárskej techniky a pri optických prístrojoch aj výťahoch.

 
 

Rad RE

IDAM ponúka individuálne riešenia priamych pohonov maximálnej hustoty výkonu. Točivé motory radu RE (Rotor External / vonkajší rotor) sú predurčené pre brúsky a frézky, obrábacie centrá, HSC stroje, výmenníky nástrojov, rezné hlavy, otočné osi a otočné stoly.

Prednosti tohto konštrukčného radu: vysoká hustota sily pri najmenších obalových kružniciach vďaka zladeným jednotlivým komponentom, kompaktnému dizajnu, vysokej dynamike a tuhosti, vysoko efektívnemu chladiacemu systému; najlepšie hodnoty pri synchrónnych operáciách, nevyžadujú údržbu, využívajú počty otáčok (rpm) a vinutie optimalizované na aplikáciu. Tento pohon je kompatibilný so všetkými bežnými radičmi a kontrolnými jednotkami.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím