APLIKAČNÁ TECHNIKA
 
 

Katalóg | 2008-08
Super přesná ložiska

 
Použitie

Ložiská hlavných vretien

 

Ložiská X-life ultra

Ložiská X-life ultra sú hybridné vretenové ložiská s krúžkami z vysoko kvalitnej ocele Cronidur 30, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre kritické aplikácie v letectve a kozmonautike. Tieto ložiská majú výrazne predĺženú trvanlivosť a sú absolútne odolné proti korózii. Na trhu sú známe ako X.. Celosvetovo známe ložiská s vynikajúcou únosnosťou a najvyššími dosiahnuteľnými otáčkami. Mnohonásobne predlžujú trvanlivosť a úplne mimoriadnou mierou zvyšujú hospodárnosť obrábacícch strojov.

 
 

Riešenia s plávajúcimi ložiskami

Spoločnosť FAG ponúka celosvetovo najviac profilované spektrum produktov na riešenie funkcií plávajúcich ložísk pri vretenách obrábacích strojov. Siaha od jednoradových a dvojradových vysoko presných valčekových ložísk cez ložiská s plávajúcim posunutím Floating Displacement až po kompaktné jednotky pripravené na priamu montáž.

Vysokootáčkové ložiská Floating Displacement majú vonkajší krúžok ako pri radiálnom guľkovom ložisku, keramické guľky a vnútorný krúžok ako valčekové ložisko z ocele Cronidur 30. Sú dostupné voliteľne ako otvorené, utesnené alebo DLR verzie s kužeľovým alebo valcovým otvorom. Jednotky plávajúcich ložísk špecifické pre jednotlivé aplikácie sú k dispozícii taktiež vo všetkých variantoch.

 
 

Utesnené vretenové ložiská

Ložiská FAG B..2RSD a XCS, HCS a HSS sú bezdotykovo utesnené a sú namazané na celé obdobie trvanlivosti.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím