Použitie

Počítačová tomografia

Z toho má prospech predovšetkým pacient: CT skenery sú vďaka integrovaným mechatronickým systémom ložísk FAG výrazne presnejšie a ich chod je tichší, skracujú sa časy vyšetrení.
 
Prenos technológií v metrovom rozsahu: Moderné ložiská s tenkostennými krúžkami a keramickými guľkami vyvinuté pre vrtuľníky – teraz v službách lekárstva
 
 

Inovácia: mechatronické systémy ložísk pre počítačové tomografy

Zo spolupráce so známymi výrobcami počítačových tomografov vzniklo riešenie na svetovej úrovni: integrovaný mechatronický systém ložísk skladajúci sa z hybridných ložísk s tenkostennými krúžkami, s presným a tichým chodom, s priamym pohonom a vysoko presnými zástavbovými dielmi.

Samotné ložisko je výsledkom pokročilého vývoja leteckej techniky FAG a vďaka tomu má všetky vlastnosti, ktoré majú v CT skeneroch najvyššiu prioritu:
Stopercentná funkčná bezpečnosť pri najvyššej presnosti chodu a nízkej hlučnosti. S našimi ložiskovými systémami je možné bez problémov realizovať trend k stále sa zvyšujúcim otáčkam v počítačových tomografoch. Otáčky presahujúce 300 min-1 už boli predvedené.

Riešenie FAG ponúka výrobcom CT ďalšie výhody z hľadiska času a nákladov: Kompletne predmontovaný a otestovaný systém ložísk a pohonu je možné priamo inštalovať bez ďalších nárokov na montáž alebo skúšky.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím