Použitie

Priame pohony

Viacosový polohovací systém pre analytickú techniku
 
Polohovací systém Open Frame
 
Jednotky pohonov pre počítačové tomografy s integrovaným mechatronickým systémom ložísk FAG
 
 

Pohon a uloženie z jediného zdroja: S priamymi pohonmi IDAM k systémovým riešeniam

Priame pohony IDAM pre lineárne a rotačné pohyby sa v lekárskej technike odporúčajú zvlášť tam, kde je požadovaná maximálna presnosť a dynamika a súčasne dlhá životnosť. Začínajúc motormi nemocničných ležadiel cez kolimátory pri liečbe tumorov až po hnacie jednotky počítačovej tomografie bez prevodových ústrojenstiev.

Viacosové manipulátory pre röntgenové vyšetrenia sa už úspešne používajú a lineárne systémy IDAM umožňujú v lekárskych analytických staniciach polohovanie vzoriek v tolerancii jednotiek μm. Na najmenšom priestore vyvíjajú pohony, ktoré takmer nepodliehajú opotrebovaniu, mimoriadnu hustotu výkonu.

Medzi klady patria:

  • vysoká variabilita otáčok a rýchlostí
  • veľmi dobrá dynamika a tuhosť
  • vysoké koncové rýchlosti
  • vysoké zrýchlenie a spomalenie
  • maximálna presnosť polohovania a opakovania

Na použitie v lekárskej technike sú mimoriadne vhodné rotačné pohony typu HSR. S nízkoohmickým vinutím a malým počtom pólov dosahuje tento motor relatívnu rýchlosť 50 m/s, a preto je vhodný pre vysokorýchlostné aplikácie. Býva konštruovaný špecificky pre zákazníkov a aplikácie a to isté platí aj o pohone HSRV, pre ktorý sú vďaka špeciálnemu vinutiu charakteristické mimoriadne nízke vibrácie; systém sa používa pri počítačových tomografoch.

Oba motory sú vhodné ako pohony rýchlo sa otáčajúcich vretien alebo iných otočných jednotiek, pri ktorých je súčasne potrebný veľký krútiaci moment.

Na ceste k novým systémovým riešeniam s orientáciou na úspech

Technika priamych pohonov fascinuje nielen svojou presnosťou a dynamikou, ale taktiež pestrosťou možných použití. S priamymi pohonmi IDAM sme schopní dodať zákazníkom vyladené kompletné systémy. Zákazníci tak získavajú pohon a uloženie z jediného zdroja. Využite tieto nové možnosti výkonu a konštrukčného usporiadania vo svojich lekárskych prístrojoch!

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím