Použitie

Röntgenové trubice

Ložiskové jednotky röntgenových prístrojov Barden umožňujú skenovať s maximálnym rozlíšením.
 
 
 

So značkou Barden do budúcnosti röntgenovej techniky

S pokrokom v technológii röntgenov a CT sa stretávame s vývojom nových, vylepšených ložísk značky Barden. Tieto konštrukčné jednotky na uloženie otáčajúcich sa rotačných anód dosahujú počet otáčky viac než 10 000 min-1 – pri najtvrdších prevádzkových podmienkach. Konštrukčné prvky musia byť schopné preniesť vysoké napätia, prevádzka prebieha vo vákuu pri tlaku 10-9 kPa a teplotami 400 až 500 °C.

Ložiskové jednotky röntgenových prístrojov majú integrované guľkové dráhy na hriadeli a majú plný počet guliek. Hriadeľ je vybavený prírubou na upevnenie anódy. Jednotky majú podľa požiadaviek aplikácie pevné alebo pružinou nastavované predpätie. Aby bolo dosiahnuté efektívne mazanie za uvedených extrémnych podmienok, používame modernú technológiu úpravy povrchov – napríklad plazmové nanášanie vrstiev alebo nanášanie vrstiev pomocou iónových lúčov. Na vlastných skúšobných staniciach kontrolujeme a overujeme správanie ložísk do röntgenových prístrojov za simulovaných tepelných podmienok a vákua.

Pokrok v röntgenovej technológii – to znamená zvýšenú kvalitu v diagnostike a terapii a ošetrenie aj liečbu šetrné k pacientovi. Sem patrí rýchle získavanie dát aj snímky o vysokom rozlíšení. Naše ložiská pre röntgenové prístroje sú prvou voľbou pre použitie pri röntgenovaní a skenovaní v lekárskej technike.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím