KONTAKT
Publikácie
 

Dátový list | 2010-07
Products in continuous casting plant

 
 

Dátový list | 2010-12
Products for ladle turrets in continuous casting plant

 
 

Dátový list | 2010-07
Products for Strand Guide Rolls in Continuous Casting Plant

 
Výroba ocele

Zariadenie na plynulé odlievanie

Otočný stojan paniev

Dôležitou súčasťou zariadenia pre plynulé odlievanie je otočný stojan paniev. Slúži ako držiak liacich paniev (hmotnosť až 300 t). Pomocou otočného stojana paniev sa odlievacie panvy striedavo otáčajú do polohy pri liatí respektíve pri nakladaní. Táto funkcia zaručuje plynulú prevádzku zariadenia na plynulé odlievanie. Zatiaľ čo sa jedna panva vylieva, druhá strana sa nahradí plnou panvou.

Ložiská v otočnom stojane paniev dosahujú aj napriek veľkým silám a vysokým momentom životnosť viac než 10 rokov.

Používajú sa valčekové ložiská a axiálne súdkové ložiská s priemermi viac než 1000 mm a kĺbové ložiská Elges.

 
 

Vedenie valcov

V zariadeniach pre plynulé liatie sa predliatok podopiera valcami a zo zvislej polohy sa vedie do vodorovnej. Aby sa obmedzil priehyb, sú valce v celej svojej dĺžke niekoľkokrát podoprené valivými ložiskami.

Tieto ložiská sú vystavené vysokému zaťaženiu pri nízkych otáčkach, odstrekujúcej vode a vysokým teplotám.

Na uloženie valcov sa používajú dvojradové súdkové a  valčekové ložiská v otvorenom, nedelenom alebo delenom vyhotovení a v horných segmentoch sa používajú ihlové ložiská.

Ložiská zariadenia na plynulé odlievanie majú podľa miesta použitia a údržby životnosť jeden rok až niekoľko rokov. Rozhodujúce faktory ovplyvňujúce životnosť sú druh a kvalita utesnenia.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím