KONTAKT
Banský priemysel, bane

Dopravné systémy

Dumper

Po celom svete sa uhlie, rudy a olejový piesok v povrchových baniach dopravujú veľkými dumpermi. Pre elektricky poháňané zadné kolesá dodáva spoločnosť FAG nielen ložiská kolies, ale osadzuje taktiež celé prevodovky.

Vlastné uloženie kolies je vybavené dvoma kuželíkovými ložiskami v usporiadaní do O. Tieto ložiská majú vonkajší priemer väčší než meter. V prevodoch sa používajú valčekové ložiská a dvojradové kuželíkové ložiská. Čiastočne sa používajú tiež planétové prevodovky, pri ktorých bežia planétové kolesá v špeciálne vyvinutých dvojradových súdkových ložiskách.

 

Pásové dopravníky

Pásové dopravníky v povrchových baniach dopravujú veľké množstvá hmoty na dlhých dráhach.
Pre uloženie poháňaných bubnov pásu dodáva spoločnosť FAG špeciálne ložiskové telesá s dvojradovými súdkovými ložiskami.
Dvojradové súdkové ložiská FAG sú konštruované na najťažšie namáhanie a umožňujú vyrovnať chyby v súsovosti a priehyby hriadeľov. Pri nepoháňaných bubnoch väčšinou s vnútornými ložiskami sa používajú špeciálne valčekové ložiská.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím