Prevodovky s kužeľovým ozubením

Konštrukčné riešenie

 

Na uloženie hlavného hriadeľa boli zvolené radiálne guľkové ložiská 6010 (1). Tieto ložiská zachytávajú nielen radiálne sily, ale tiež axiálne sily. Okolo vedľajšieho hriadeľa je priestor obmedzenejší. Preto sa v týchto miestach montujú guľkové ložiská s kosouhlým stykom 7205 BE (2) pre zachytenie radiálnych a axiálnych síl.
Guľkové ložiská s kosouhlým stykom majú uhol styku 40° (doplnkové označenie B) a väčšie guľky (doplnkové označenie E).

Požadovaný bezvôľový chod sa dosahuje nastavením radiálnych ložísk a ložísk s kosouhlým stykom.
Všetky použité ložiská sa mažú olejovou náplňou prevodovky. Mazanie olejovým kúpeľom postačuje, pokiaľ vedľajší hriadeľ smeruje nabok alebo dole. Tesnenia v prevodovej skrini chránia ložiská a kužeľové kolesá pred nečistotami zvonku a udržujú olej v prevodovke.

Ak vedľajší hriadeľ smeruje hore, vzniká nebezpečenstvo, že guľkové ložiská s kosouhlým stykom nebudú dostatočne mazané olejom. Pre tieto prípady sa používajú guľkové ložiská s kosouhlým stykom 7205 BE 2RS. Tieto ložiská majú obojstranné trecie tesnenia a sú namazané pri výrobe.

Použité produkty INA/FAG

  • (1) Radiálne guľkové ložisko 6010
  • (2) Radiálne guľkové ložisko s kosouhlým stykom 7205 BE
 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím