Priemysel

Technika pohonov

Stavba prevodoviek

Štandard technických výrobkov sa vďaka inováciám neustále zvyšuje. Životné cykly produktov sa stále výrazne skracujú a s rastúcou tendenciou sa zväčšujú technologické skoky. Tento vývoj platí taktiež pre stavbu prevodoviek.

Stále presnejšie výpočtové metódy, neustále stúpajúce výkony počítačov a zlepšené know-how technológie – napr. v technike materiálov, pevnosti a tribológie – zmobilizovali výkonnostné rezervy: merná hmotnosť prevodovky sa počas posledných 20 rokov znížila asi o 80 %.

Valivé ložiská výraznou mierou prispeli k tomuto vývoju. Vďaka účelovému výskumu a vývoju, stálemu zvyšovaniu kvality a intenzívnej výmene skúseností s výrobcami prevodoviek a aplikačným priemyslom sme neustále zvyšovali funkčnosť a prevádzkovú bezpečnosť našich ložísk a súčasne znižovali stratové výkony na minimum. Prevodovky s kvalitnými valivými ložiskami sú výkonné a spoľahlivé.

 
Použitie
Servis
 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím