KONTAKT
Spektrum produktov

Individuálne riešenia

Ideálne na ložiská valcov na nanášanie lakov v lakovacích zariadeniach: INA polygónové ložiská
 
 

Šité na mieru vášho tlačiarenského stroja

Okrem dodávok komponentov je spoločnosť Schaeffler Gruppe pre svojich zákazníkov taktiež spoľahlivým partnerom v oblasti vývoja. Z úzkej spolupráce so všetkými významnými výrobcami tlačiarenských strojov na celom svete vzniklo stále rastúce, spoločné aplikačné a výrobné know-how. Výsledkom sú stále nové nápady, vďaka ktorým obe strany získali špičkovú pozíciu na trhu.

Príklad polygónových ložísk

Pre dlhšiu radiálnu dráhu pojazdu, napríklad v lakovacích zariadeniach ofsetových strojov na potlač listov, bolo vyvinuté polygónové ložisko. Jeho zvláštnosti spočívajú v polygónovom vonkajšom krúžku s mazacími a upevňovacími otvormi a s presnými funkčnými plochami pre nadväzujúce dielce (polygónové nastavenie). Vonkajší krúžok je podopieraný tromi vodiacimi kladkami a s ich pomocou sa dosahuje pri výkyvných pohyboch veľká dráha pojazdu. Vnútorné presné valčekové ložisko beží bez vôle a so zvlášť nízkym trením.

Príklad ložiskových jednotiek DMLL

Na novo vyvinutých ložiskových jednotkách tlačiarenských strojov DMLL nahradzuje excentrické puzdro teraz bezúdržbové lineárne vedenie s plochou ihlovou klietkou. Vďaka tomu sa gumový resp. doskový valec rotačného tlačiarenského stroja pohybuje nielen po kruhovej dráhe, ale taktiež po priamke. Na zmenu nastavenia bol prvýkrát do jednotky integrovaný prvok s hydraulickým valcom, ktorý umožňuje presné nastavenie prítlačnej sily.

Uloženie valca preberá presné dvojradové valčekové ložisko konštruované na maximálne otáčky, so zvlášť účinným tesnením.

Pre jednotky ložísk upevnené prírubou priamo k vnútornej strane bočnej steny stačia krátke čapy hriadeľov – bez klzných krúžkov! Pritom zostáva v plnom rozsahu zachovaná tuhosť systému tlačových valcov.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím