IDAM

Priame pohony IDAM sú technologickou špičkou a ponúkajú pre každú aplikáciu dokonalé riešenie.

INA – Drives & Mechatronics

 
KONTAKT
Spektrum produktov

Priame pohony

Vynikajúci súbeh, vysoká rýchlosť: Lineárne motory IDAM
 
Silné a dynamické: Momentové motory s vnútorným a vonkajším rotorom
 
 

Pohony a systémy: dynamické, pružné, presné

Priame pohony spoločnosti IDAM, dcérskej spoločnosti Schaeffler (INA – Drives & Mechatronics), sú technologickou špičkou a ponúkajú pre každú aplikáciu správne riešenie. Medzi klady týchto pohonov prakticky bez prejavov opotrebovania patria vysoké otáčky a variabilita rýchlostí, veľmi dobrá dynamika a tuhosť a tým taktiež verný tvar dráhy, vysoké koncové rýchlosti, vysoké možnosti zrýchlenia a brzdenia a maximálna presnosť polohovania a opakovania.

Ponúkajú sa lineárne, rotačné a dvojsúradnicové priame pohony v širokom spektre veľkostí a výkonov a taktiež všetky elektronické súčiastky a skupiny, ktoré sú na ich prevádzku potrebné.

Lineárne motory

Nové synchrónne motory s drážkami radu L1, L2 a L2D a taktiež neželezné typy ULIM sú predurčené pre tlačiarenské stroje. Vyznačujú sa veľmi dobrým pomerom sily k hmotnosti a vynikajúcim rovnomerným chodom. Zvlášť vhodné sú pre úlohy, pri ktorých ide o maximálnu presnosť dráhy a konštantnú rýchlosť.

S vývojom radu motorov L2 vzniklo spojenie vysokého využitia sily (> 10 N/cm2) s vynikajúcimi vlastnosťami rovnomerného chodu a veľmi dobrou účinnosťou – teda kombinácia práve tých vlastností, ktoré sú potrebné pri tlačiarenských strojoch.

Točivé motory

Vysoko účinné ročivé motory dovoľujú využívať úplne novú koncepciu pohonov napríklad pri pohone hlavného valca.

Točivé synchrónne motory s veľkým prenosom sily vybavené drážkami vo vyhotovení s vnútorným aj vonkajším rotorom budia pozornosť efektívnym využitím sily, maximálnou hustotou výkonu, vysokými schopnosťami zrýchlenia a vysokými koncovými rýchlosťami. Tieto výkonné zariadenia pracujú bezdotykovo a bez opotrebovania.

Systémové riešenia

Partnerstvo s našimi zákazníkmi počas vývoja a priebežná spolupráca v rámci jednotlivých disciplín v rámci skupiny Schaeffler Gruppe Industrie vedú k systémovým riešeniam v oblasti vysokých výkonov. Tak vznikajú priamo poháňané pozičné systémy na najvyššej technickej úrovni.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím