KONTAKT
Spektrum produktov

Lineárne vedenia

Pristavenie a oddialenie tlačového valca pomocou vedenia s plochou klietkou M+V (obrázok: Koenig & Bauer AG)
 
Vynikajúca únosnosť a tuhosť pri vysokej dynamike: optimalizovaná valčeková lineárna jednotka RUE
 
Moderná technika, kompaktný dizajn INA - vedenie s plochou klietkou M+V
 
 

Silné a priamočiare

Konštruktéri tlačiarenských strojov využívajú na riešenie svojich úloh stále viac prednosti lineárnej techniky. V tejto oblasti ponúka skupina Schaeffler Gruppe širokú paletu vyzretých produktov.

Medzi najznámejšie lineárne produkty patrí napríklad valivá jednotka RUE s vynikajúcou únosnosťou a tuhosťou.

Pre našu kvalitu Premium X-Life bola znovu výrazne vylepšená účinnosť tesnenia jednotiek RUE na ochranu proti prachu, agresívnym médiám a ďalším škodlivým vplyvom prostredia. Vďaka špeciálne vyvinutému „stavebnicovému tesneniu“ je pre každý prípad použitia k dispozícii optimálne riešenie.

Ďalším príkladom lineárnej techniky v tlačiarenských strojoch sú pevné a plávajúce ložiská s vodiacimi kladkami v ľahkom konštrukčnom vyhotovení. Ich chod je pokojný, s nízkym trením a plynulý; navyše potrebujú len málo priestoru. Ak sú plánované oválne alebo iné krivkové dráhy, je ich možné bez problémov kombinovať s najrôznejšou geometriou vedenia.

Ďalšou oblasťou využitia lineárnych vedení je zmena nastavenia hlavného valca pri tlači - pritlačenie a oddialenie. Tento pohyb nemusí vždy prebiehať pomocou excentrických pohybov. Vedenia s plochou klietkou M+V napríklad zachytávajú vysoké sily, sú mimoriadne tuhé, majú mimoriadne hladký chod a možnosti presného polohovania. Sú dostupné v rôznych dĺžkach. Pre náročné aplikácie sú k dispozícii aj s povrchovou vrstvou, napríklad s ochranou proti korózii (Corrotect®) alebo navyše chránené proti opotrebovaniu (Protect B).

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím