KONTAKT
Spektrum produktov

Pevné ložisko

Kuželíková ložisková jednotka TBS, dvojica s usporiadaním do O
 
Kuželíková ložisková jednotka TBS, s hrubostenným vonkajším krúžkom
 
Jednotka pevného ložiska DMF s prírubovým krúžkom
 
 

Bezvôľové uloženie – radiálne a axiálne

Pre najlepšie výsledky tlače musí byť hlavný valec tlačiarenského stroja na strane pevného ložiska axiálne a radiálne uložený pokiaľ možno bez vôle a s tuhým vedením. Párované kuželíkové ložiská sú ako pevné uloženie osvedčeným a hospodárnym riešením. Sú nastavené bez vôle a axiálne aj radiálne vysoko zaťažiteľné. Oproti riešeniam jednotlivých komponentov majú konštrukčné jednotky FAG párované z výroby pri rastúcej funkčnej bezpečnosti jednoznačné výhody pri montáži. S maximálnou presnosťou (stupeň presnosti P5 alebo P4) spĺňajú enormné požiadavky na presnosť kruhového pohybu.

Ďalšiu prednosť z hľadiska funkčnej bezpečnosti a presnosti prinášajú kuželíkové ložiskové jednotky FAG s hrubostenným vonkajším krúžkom. Vynechanie samostatného ložiskového puzdra znižuje tolerancie a redukuje náklady.

S pevným uložením valcov vedúcich papier v ofsetových strojoch na potlač listov má rozhodujúci význam vôľa a tuhosť. Ložisková jednotka INA DMF s možnosťou pripojenia pomocou príruby spĺňa tieto požiadavky priamo ideálne.

Skladá sa z presného dvojradového valčekového ložiska, do ktorého sú integrované dve axiálne ihlové klietky. Tie sú bez problémov schopné zachytiť vznikajúce sily. Zvlášť pri pohybe valcov o polovicu dráhy zaručuje táto koncepcia najlepšiu kvalitu tlače vďaka mimoriadne vysokej radiálnej a zvlášť axiálnej presnosti chodu a taktiež vďaka vysokej tuhosti v oboch smeroch. Integrované utesnenie veka príruby uľahčuje montáž a šetrí ďalšie súčasti.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím