KONTAKT
Spektrum produktov

Voľné ložisko

Dvojradové ihlové ložisko NAO s presadenými okienkami klietky
 
Jednotka ložiska DML tlačiarenského stroja s hrubostenným vonkajším krúžkom
 
Jednotka so štyrmi krúžkami s dvojitým excentrom DMLD
 
 

Dokonale kruhový chod a vysoká presnosť

Ihlové ložiská INA s vedenou klietkou výrazne posunuli vpred používanie valivých ložísk v tlačiarenských strojoch. Klasická koncepcia plávajúcich ložísk hlavného valca v ofsetovom stroji spolieha už 50 rokov na riešenie Schaeffler – na dvojradové ihlové ložisko s posunutými okienkami klietky. Ak je požadovaná vyššia únosnosť, sú k dispozícii presné valčekové ložiská vo viacradovom vyhotovení.

Prednosti týchto plávajúcich ložísk sú vo vysokej radiálnej tuhosti, najnižšom trení a možnostiach dokonalého posúvania v axiálnom smere. Táto koncepcia je preto vhodná najmä pre doskové valce s funkciou axiálnej registrácie.

Medzi moderné výsledky vývoja uloženia hlavného valca v ofsetových strojoch patria bezvôľové viackrúžkové ložiská DML.. s jednoduchým alebo dvojitým excentrom. Typickou aplikáciou je uloženie gumového valca, ktorý musí pracovať s vysokou presnosťou a dokonale kruhovým pohybom.

Okrem uloženia valca je možné pomocou týchto viackrúžkových ložísk meniť osové vzdialenosti valcov napríklad pri zapínaní a vypínaní alebo pri vyrovnávaní rôznych hrúbok papiera. Túto úlohu preberajú integrované excentre uložené vo valivých ložiskách: s nízkym trením, spoľahlivo a bez vôle. Otočné uloženie je účinne utesnené a naplnené špeciálnym tukom a vďaka tomu nevyžaduje údržbu – to je ideálne pre trvalo najvyššiu kvalitu tlače. V mnohých prípadoch je možné s týmito modernými konceptmi vynechať klzné krúžky gumových a doskových valcov. To znižuje náklady, ale spoľahlivosť tlačiarenského stroja sa zvyšuje.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím