KONTAKT
Spektrum produktov

Vratné ložiská

 
 

Kompetencia pre kombinované pohyby

Pri uložení rotujúcich a súčasne oscilujúcich valcov na nanášanie farby boli až doteraz používané kombinácie ihlových ložísk a lineárnych guľkových ložísk. Tieto pomerne nákladné konštrukcie však vyžadujú značný priestor a často ani nedosahujú požadovanú únosnosť.

Riešenia s ihlovými a valčekovými ložiskami sa až doteraz používali len v obmedzenej miere. Tu dokázala spoločnosť Schaeffler Gruppe vďaka intenzívnym prevádzkovým pokusom vo vlastnom skúšobnom poli výrazne posunúť vývoj vpred. Tým sa otvorilo podstatne širšie pole využitia masívnych ihlových a valčekových ložísk.

Teraz je možné prednosti tohto konštrukčného radu ložísk využívať aj v extrémnych podmienkach vratných pohybov. Medzi uvedené prednosti patria nízka radiálna konštrukčná výška a vysoká disponibilita lacných štandardných ložísk. Masívne ihlové a valčekové ložiská sa ponúkajú ako otvorené alebo utesnené verzie s olejovým alebo tukovým mazaním.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím