KONTAKT
Spektrum produktov

Vodiace kladky

Vysoká odolnosť proti opotrebovaniu a dlhé intervaly mazania: ihlové vačkové kladky KR.. PPA s novo vyvinutým tesnením
 
Chod s nízkym trením a veľmi dlhé intervaly údržby – vodiaca kladka LR52
 
Vodiaca kladka LR s povrchovou vrstvou TRIONDUR
 
 

Vyššia bezpečnosť vďaka technickej prevahe

Vodiace kladky INA s optimalizovaným vonkajším profilom majú výraznú prevahu nad bežnými komponentmi. Hertzov tlak na kontaktnom mieste zostáva s vyklopením aj bez neho vždy podstatne nižší než pri konvenčných kladkách. Tým sa znižuje opotrebovanie protiľahlej dráhy a zvyšuje sa tuhosť konštrukcie.

Pri riadení rozotierania farieb alebo hriadeľa chápadla ofsetového stroja na potlač listov sa zvlášť uplatnia prednosti vodiacich kladiek. Tieto dielce sa vyznačujú kompaktnou a priestorovo úspornou konštrukciou a vysokou únosnosťou. Pracujú s nízkym opotrebovaním a spoľahlivo. Vďaka veľkým priestorom na tuk sa výrazne predlžujú lehoty pre premazávanie, čo sa prejavuje na znížení nákladov.

Pri ďalšom vývoji našich oporných a vačkových kladiek bola v popredí záujmu zvýšená prevádzková bezpečnosť a životnosť. Výsledok: novousporiadané nábehové a tesniace krúžky z kvalitnej umelej hmoty.

Spoločnosť Schaeffler Gruppe ponúka rad praktických riešení aj do extrémnych prostredí - napríklad do vlhčiacich zariadení. Vodiace kladky je možné vo výrobe opatriť ochranou proti korózii Corrotect®. Táto tenká, galvanicky nanášaná povrchová vrstva nedá korózii žiadnu šancu a je vyslovene lacná.

Realizujú sa taktiež špeciálne tvary vodiacich kladiek (napríklad s excentrickými čapmi).

Extrémna odolnosť proti opotrebovaniu s materiálom TRIONDUR

Najvyššiu prevádzkovú bezpečnosť ponúkajú vodiace kladky s povrchovou vrstvou TRIONDUR. Niekoľko μm hrubá, mimoriadne tvrdá povrchová vrstva PVD chráni vodiacu kladku a vačku účinne proti opotrebovaniu.

Systémy povrchových vrstiev TRIONDUR majú až o 80 % nižší koeficient trenia v porovnaní s kontaktom oceľ-oceľ (suché). Povrchová vrstva trvalo chráni pri vysokom tribomechanickom namáhaní, nedostatočnom mazaní a chode nasucho.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím