Publikácie
 

Technické údaje o produkte | 2010-07
Products for railway applications

 
 

Brožúra | 2010-09
FAG TAROL Axlebox Bearings
A wide range of variants – the right solution for every application

 
KONTAKT
Spektrum produktov

Ložiská dvojkolesí nákladných vozňov

Telesové jednotky s ložiskami dvojkolesí

V nákladnej doprave sa používa mnoho vagńov pre špeciálne použitie, napr. vagóny pre prevoz uhlia a rudy, substrátov, automobilov, chladiarenské, cisternové, vagóny na prevoz kusových zásielok. Podľa železničných spoločností a regiónov sa používajú pre ložiská dvojkolesí valčekové typy FAG WJ/WJP alebo kuželíkové typy FAG TAROL. V oblasti AAR (Asociácia amerických železníc) sú predpísané typy TAROL v palcových rozmeroch. Tu sa často uplatňujú namiesto uzatvorených telies adaptéry, pretože prinajmenšom vonkajčie krúžky ložísk musia byť vyrobené z povrchovo kalenej cementačnej ocele, aby sa predišlo ich krehkému lomu. Pre ložiská dvojkolesí v nákladnej doprave v rámci EU sú používané normy EN12080 a EN12082. Pre použitie v oblasti AAR je potrebné schválenie podľa jednotlivých predpisov AAR, prípadne regionálnych predpisov.

Voľba vyhotovenia a veľkosti ložísk pre dvojkolesia sa riadi podľa regionálnych požiadaviek a použitia. V podvozkoch nákladných vagónov na tratiach Deutschen Bahn majú široké uplatnenie FAG-valčekové ložiská WJ/WJP 130x240 zabudované v ložiskových telesách Y25.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím