Publikácie
 

Technické údaje o produkte | 2010-07
Products for railway applications

 
 

Brožúra | 2010-09
FAG TAROL Axlebox Bearings
A wide range of variants – the right solution for every application

 
 

Dátový list | 2010-03
Insert Bearings for Low-Floor Streetcars in Prague and Riga

 
 
KONTAKT
Spektrum produktov

Ložiská dvojkolesí osobných vozňov a lokomotív

Telesové jednotky s ložiskami dvojkolesí

Ložisko dvojkolesia zložené z ložiskového telesa a ložiska je z hľadiska bezpečnosti rozhodujúci stavebný diel koľajového vozidla. FAG telesá pre ložiská dvojkolesí sú vyrobené z liatiny a dimenzované podľa požiadaviek zákazníkov. Všetky železničné ložiskové telesá sú počítané metódou FEM, optimalizované z hľadiska napätí a hraničných hodnôt.

 
 
 
 
 
Close

Pre valivé ložiská dvojkolesí sa používajú FAG valčekové ložiská WJ/WJP, kompletné FAG jednotky s valčekovými ložiskami alebo FAG jednotky s kuželíkovými ložiskami vyhotovenia TAROL. TAROL a FAG jednotky s valčekovými ložiskami sú komplety pripravené na montáž, utesnené a vo výrobe namazané. FAG kuželíkové ložiská TAROL S v kvalite X-life s integrovaným tesnením majú nízky trecí moment a sú obzvlášť vhodné pre dlhé použitie.

 
 
 

Všetky FAG-ložiská dvojkolesí sú dimenzované pre vysoké jazdné výkony a dlhé intervaly údržby. Mazanie a utesnenie závisí od aplikácie a daných klimatických podmienok.

Ložiská sa vyrábajú podľa normy EN12080. Výkonové skúšky podľa normy EN12082 zabezpečujú preverenie vhodnosti ložísk dvojkolesí pre predpokladané použitie.

Portfólio produktov dopĺňajú mechatronické komponenty pre sledovanie stavu.

Špeciálne vlastnosti podľa použitia:

Ložiská dvojkolesí pre lokomotívy sa vyznačujú obvzlášť vysokou únosnosťou.

Vo vysokorýchlostnej doprave sa používajú z dôvodu bezpečnosti ložiská vyrobené zo špeciálne čistej ocele. Aby mohi byť ložiská použité pri nízkych teplotách, používajú sa bezdotykové tesnenia. Okrem toho sú aplikované špeciálne vysokorýchlostné mazacie tuky.

V osobnej doprave brzdia vlaky v krátkych intervaloch, čo znamená vysoké nároky na mazivo. Naproti tomu sú ložiská v osobnej doprave navrhnuté pre vysoké rýchlosti. V nízkopodlažných električkách sa nemôžu použiť klasické otočné podvozky. Namiesto nich sa používajú jednotlivé samostatne uložené voľné kolesá.

 
Vkladané uloženia

V nízkopodlažných električkách sa nemôžu použiť klasické otočné podvozky. Namiesto nich sa používajú jednotlivé samostatne uložené voľné kolesá.

 

FAG-vkladané uloženia sa používajú v mnohých aplikáciách. FAG-párované kuželíkové ložiská sú pri výrobe nastavené tak, že sú po montáži bez vôle. To zabezpečuje pri dobrých jazdných vlastnostiach dlhšiu trvanlivosť a dlhé intervaly údržby.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím