Hľadaný výraz

Schaeffler zostavuje tím pre budúcnosť

06.03.2019 | Skalica

  • Noví CEO pre regióny Amerika a Ázia/Pacifik
  • Mladšie a medzinárodnejšie predstavenstvo
  • Zostavovanie tímu je ukončené

Vychádzajúc z rozhodnutí dozornej rady Schaeffler AG 1. marca 2019 predstavenstvo Schaeffler AG vykonalo nižšie popísané personálne rozhodnutia ohľadom predstavenstva skupiny Schaeffler. Ako doteraz bude predstavenstvo tvoriť osem členov predstavenstva a štyria regionálni CEO. Tím bude v budúcnosti mladší a medzinárodnejší. Tvoria ho takmer kompletne vedúci pracovníci s dlhoročnými skúsenosťami v skupine Schaeffler.

Potom, čo dozorná rada Schaeffler AG vymenovala p. Uwe Wagnera 1. marca 2019 za nástupcu profesora Dr.-Ing. Petra Gutzmera a súčasne o päť rokov predĺžila zmluvu p. Matthiasa Zinka, CEO odvetvia Automotive OEM, boli v ďalšom kroku vymenovaní noví regionálni CEO pre regióny Amerika a Ázia/Pacifik. V priebehu roka 2019 prevezmú svoju novú úlohu a budú patriť k predstavenstvu skupiny Schaeffler.

Marc McGrath (52) prevezme k 1. októbru 2019 rolu CEO pre región Amerika od Brucea Warmbolda (63), ktorý koncom roka odchádza do dôchodku. Pán McGrath začal svoju kariéru v spoločnosti Schaeffler v roku 1988 ako študent. Inžinier strojárstva zastával v Schaeffler rôzne manažérske pozície. Od roku 2016 je vedúcim Automotive v regióne Amerika.

Región Ázia/Pacifik v budúcnosti povedie Dharmesh Arora (51). V súčasnosti je CEO Schaeffler India Ltd., jedinej dcérskej spoločnosti skupiny Schaeffler kótovanej na burze, a riadi dôležitý subregión.

Do spoločnosti Schaeffler prišiel v roku 2012 a výraznou mierou prispel k posilneniu pozície Schaeffler v Indii. Pán Arora predtým zastával vedúce pozície okrem iného v Indii, Thajsku a USA. Od 1. októbra 2019 nahradí Helmuta Bodeho (65).

K novému smerovaniu tímu predstavenstva povedal Klaus Rosenfeld, predseda predstavenstva Schaeffler AG: „S dnes oznámenými personálnymi zmenami je tím pre budúcnosť kompletný. Je mladší, ešte medzinárodnejší a je vytvorený v podstate z vlastných radov. Ohľadom nadchádzajúcej transformácie nie je nič dôležitejšie ako silný tím na čele, ktorý drží spolu. Podnikáme kroky, aby sme skupinu Schaeffler, ako globálneho dodávateľa pre automobilový a ostatný priemysel úspešne viedli do budúcnosti.“

O spoločnosti Schaeffler
Skupina Schaeffler je dodávateľom pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou. S presnými komponentmi a systémami v motoroch, prevodovkách a podvozkoch, ako aj riešeniami valivých a klzných ložísk pre množstvo priemyselných použití skupina Schaeffler rozhodujúcou mierou už dnes prispieva k „mobilite pre zajtrajšok“. V roku 2018 dosiahla táto technologická spoločnosť obrat vo výške cca 14,2 mld. eur. So svojimi takmer 92 500 zamestnancami je spoločnosť Schaeffler jedným z najväčších rodinných podnikov na svete a so svojimi približne 170 prevádzkami vo viac ako 50 krajinách disponuje celosvetovou sieťou výrobných závodov, výskumných a vývojových centier a odbytových spoločností. S viac ako 2 400 prihlásenými patentmi v roku 2018 obsadila spoločnosť Schaeffler podľa DPMA (Nemecký úrad pre patenty a značky) 2. miesto spomedzi najinovatívnejších spoločností Nemecka.

Vydavateľ: Schaeffler AG
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať