Hľadaný výraz

Schaeffler predáva závod v Hamme manažmentu

Pressrelease Stage Image
Zo závodu Schaeffler Friction Products Hamm GmbH sa od 1. júla 2019 stane INNO FRICTION GmbH. Všetkých 110 pracovných miest zostane zachovaných.

01.07.2019 | Skalica

  • Manažérske odkúpenie (Management-Buyout, MBO) umožňuje pokračovanie aktivít
  • Tím vedenia vidí dobré šance na rozvoj v oblasti samostatného obchodu
  • Nové meno INNO FRICTION GmbH
  • Program RACE sa ďalej realizuje

Spoločnosť Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, a tím manažmentu Schaeffler Friction Products Hamm GmbH podpísali minulý piatok zmluvu, podľa ktorej sa tím vedenia stal s dnešnou platnosťou novým vlastníkom spoločnosti. 110 pracovných miest v závode zostáva vďaka manažérskemu odkúpeniu (MBO) zachovaných. O kúpnej cene sa medzi oboma zúčastnenými stranami zachováva mlčanlivosť. Uzatvorenie transakcie sa uskutoční v krátkom čase a predaj nepodlieha povinnosti súhlasu podľa kartelového práva. Nová spoločnosť bude vystupovať pod obchodným menom INNO FRICTION GmbH.

V Hamme sa doteraz vyrábali špeciálne pre skupinu Schaeffler trecie obloženia pre suché dvojité spojky. Na vrchole tvorila táto časť výroby cca 60 percent obratu spoločnosti. Napokon dopyt stagnoval a výrazne poklesol.

Popri tom závod v Hamme dodáva externým zákazníkom v oblasti priemyselného a automobilového obchodu rôzne špeciálne riešenia v oblasti trecej techniky, okrem iného pre agrárny sektor, výťahové systémy, elektromagnetické brzdy alebo veterné elektrárne. Zatiaľ čo zostávajúca výroba pre povlaky dvojitých spojok v závode Hamm pravdepodobne skončí do roku 2020/21, vidí manažment v priemyselnom obchode naďalej potenciál pre vývoj a rast.

Matthias Zink, člen predstavenstva Schaeffler AG a CEO odvetvia Automotive OEM, povedal: „Predaj závodu v Hamme je ďalším dôležitým krokom k realizácii programu RACE. Preverovali sme viaceré možnosti pre budúcnosť závodu a tešíme sa, že sme vďaka nájdenému riešeniu zvolili tú najlepšiu cestu pre všetkých zúčastnených. Podnik dokáže mimo skupinu Schaeffler postupovať výrazne agilnejšie a cielenejšie. Okrem toho nám tento krok umožní výraznejšie sa sústrediť na oblasti budúcnosti e-mobilita a autonómna jazda. Vďaka riešeniu pre Hamm tiež preukazujeme, že v rámci realizácie programu RACE sa chceme čo najviac vyhnúť zatváraniu závodov a predtým intenzívne preverovať všetky ostatné možnosti.“

Doterajší riaditeľ závodu a budúci konateľ novej spoločnosti, Dr. Christian Spandern, povedal: „Moji kolegovia vo vedení spoločnosti, Dr. Vera Rührup, Frank Steinhauer, Stefan Löhr a ja sa tešíme, že budeme v budúcnosti môcť zahájiť nový stupeň vývoja podniku v Hamme, ktorý bude v záujme našich zamestnancov, zákazníkov a dodávateľov. Doterajšie obchodné vzťahy budú bezo zmeny pokračovať a naďalej zostane zachovaná úzka spolupráca so skupinou Schaeffler. Okrem toho vidíme naďalej potenciál pre rast závodu, najmä v oblasti priemyselného obchodu.“

Vydavateľ: Schaeffler Skalica, spol. s r.o.
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať