Hľadaný výraz

Trvalé alternatívne pohony Schaeffler vyvíja a zhotovuje kľúčové zložky pre palivový článok

Pressrelease Stage Image
Viacvrstvené bipolárne platne tvoria jadro systému palivového článku.

15.10.2019 | Skalica/Tokio

  • Navrstvené bipolárne platne tvoria jadro palivového článku
  • Materiálová technológia, technológia tvárnenia a povrchu sa zdokonaľujú
  • Palivový článok ako dôležitý príspevok k vytvoreniu trvalej mobility
  • Schaeffler na autosalóne v Tokiu (hala 3, 4, stav S3203) predstavuje, ako sa dá inovatívne vytvoriť mobilita budúcnosti

Nepravidelná disponibilita obnoviteľných energií vyžaduje nové nosiče energie a technológie akumulátorov. Len tak môže byť zaistená trvalá mobilita zajtrajška. Alternatívy, ako je napr. vodík, ktorý sa na zemi vyskytuje takmer neobmedzene, tu nadobúdajú stále väčší význam. Schaeffler rozpoznala enormný potenciál vodíkovej technológie ako nosiča energie budúcnosti a vyvinula kľúčové komponenty pre palivové články a viacvrstvové palivové články, takzvané kovové bipolárne platne. Podnik pritom využíva tradičné základné kompetencie v materiálovej technológii, technológii tvárnenia a povrchu. Okrem toho profituje zo širokého spektra produktov v oblastiach Industrie a Automotive a podieľa sa na tom od výroby energie až po používanie vo vozidle. „Chceme vytvoriť CO2-neutrálnu, trvalú a individuálnu mobilitu s ohľadom na celý energetický reťazec“, hovorí Uwe Wagner, predseda výskumu a vývoja v spoločnosti Schaeffler. „S čisto samotnými elektrickými vozidlami na batérie sa globálny problém s CO2-emisiami nedá vyriešiť. Špeciálne ťažké vozidlá v nákladnej preprave budú potrebovať alternatívne zásobníky energie, a tu ponúka vodík v spojení s palivovým článkom vynikajúce možnosti. Aj pri osobných automobiloch sú hybridné systémy akumulácie, teda kombinácia batérie plus vodík, pre väčšie dosahy zaujímavým riešením.“

Palivový článok ako kľúč trvalej mobility

Schaeffler sa už dlhšiu dobu zameriava na reťaz tvorby hodnôt kľúčových komponentov pre palivový článok a pritom využíva tradičné základné kompetencie. Presným tvárnením a povlakovaním v oblasti tenkej vrstvy sa vyrábajú bipolárne platne, ktoré tvoria viacvrstvové jadro systému palivového článku. Viacvrstvový palivový článok je meničom energie, ktorý necháva H₂ a O₂ zreagovať na vodu. Pritom vzniká prúd, ktorý sa môže využiť pre pohon E-motora vo vozidle. Ďalšie kompetencie, ako sú elektronické riadenia, špeciálne bezkontaktné ložiská, inteligentné termomanagement moduly alebo komponenty na pasívnu recirkuláciu vodíka, rozširujú Schaeffler-portfólio pre optimalizované systémy palivového článku.

Schaeffler na autosalóne v Tokiu

Pod motom „Making Mobility Sustainable and Autonomous“ Schaeffler na 46. autosalóne v Tokiu bude verejnosti prezentovať tieto komplexné časti k budúcim, trvalým energetickým reťazcom a CO2-neutrálnym riešeniam mobility inkluzíve kompetencie palivového článku. Okrem toho budú v stánku na veľtrhu vystavené nové Schaeffler-elektromotory v diverzných výkonnostných triedach, ktoré teraz idú do veľkosériovej výroby, a riešenia pre inteligentné riadenie zadnej nápravy. Spektrum je ukončené prostredníctvom inteligentných uhlových modulov Schaeffler vybavených s 90-stupňovým uhlom riadenia, Drive-by-Wire ako kľúčová technológia pre autonómnu jazdu ako aj Schaeffler Mover ako koncept mobility pre lokálne priestory. Navštívte nás od 24. októbra do 4. novembra 2019 na autosalóne v Tokiu v hale 3, 4 pri stánku S3203.

Vydavateľ: Schaeffler AG
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať