Hľadaný výraz

Bilancia po roku spolupráce Space Drive na ceste do sériovej výroby

Pressrelease Stage Image
Celosvetový unikát: V kombinácii s procesorom ADAS, ktorý spracúva údaje z GPS, kamier, radaru a iných senzorov, ponúka Space Drive už teraz základ pre autonómnu jazdu stupňa 4 a 5 – plne automatizovaná, bez vodiča.

31.10.2019 | SKALICA/PFRONSTETTEN-AICHELAU

  • Úspešný rok pre Schaeffler a joint venture Schaeffler Paravan Technologie GmbH & Co. KG.
  • Matthias Zink: „Zo spoločnosti Schaeffler sa vyvíja integrátor podvozkových systémov“.
  • Rozvoj ekosystému mobility pre inteligentnú jazdu v meste Changsha v čínskej provincii Hunan.
  • Audi R8 LMS GT3 so Space Drive získava povolenie pre štart v rámcovom programe pretekov DTM.

Automobilový priemysel stojí pred radikálnou premenou. Do popredia sa stále viac dostávajú nové technológie ako systém Drive-by-Wire Space Drive a nové koncepty vozidiel ako Schaeffler Mover. Obaja partneri teraz hodnotia prvý rok svojej spolupráce. Dnešné trendy v mobilite jasne smerujú k digitalizácii, vozidlám bez stĺpika riadenia a úplne novým konceptom dopravy v mestskom prostredí. „Založením Schaeffler Paravan Technologie si spoločnosť Schaeffler pripravila optimálnu pozíciu pre budúcnosť“, vysvetľuje Matthias Zink, člen predstavenstva za oblasť Automotive OEM v Schaeffler. „Pomocou kľúčovej technológie Space Drive a inovatívneho konceptu vozidiel Schaeffler Mover sa chceme rozhodujúcou mierou podieľať na utváraní mobility zajtrajška. Spoločnosť Schaeffler je na dobrej ceste, aby sa stala lídrom v oblasti integrácie podvozkových systémov.“

Spolupráca na ceste do veľkosériovej výroby

„Vytvorili sme partnerstvo, z ktorého profitujú obe strany“, hovorí Roland Arnold, CEO Schaeffler Paravan Technologie GmbH & Co. KG a zakladateľ PARAVAN GmbH. „Dosiahli sme prvé míľniky a položili základy ďalšieho vývoja technológie Space Drive smerom k veľkosériovej výrobe. Schaeffler Mover sa na veľtrhu IAA vo Frankfurte prezentoval ako prelomová platforma pre autonómnu jazdu.“ Diskusie a záujem o digitálne jazdné a riadiace systémy sa v súvislosti s vývojom autonómnych vozidiel výrazne prehĺbili. Pozornosť vývojárov sa stále viac upriamuje na technológie so schválením spôsobilosti pre prevádzku na pozemných komunikáciách, ako napr. Space Drive, ktoré spĺňajú prísne predpisy ohľadom funkčnej bezpečnosti. „Systém sa má do sériovej výroby dostať v roku 2021“, hovorí Matthias Zink. „Už spolupracujeme s mnohými zákazníkmi na konkrétnych projektoch, pri ktorých sa majú implementovať komponenty použité v Schaeffler Moveri ako Schaeffler Intelligent Corner Module a Space Drive. Pritom sa považujeme za integrátora podvozkov, ktorý dodáva pohony a riadenie pohonov nadradenému integrátorovi vozidla.“

Space Drive na rastovom trhu v Číne

Začiatkom septembra spoločnosť Schaeffler podpísala investičnú dohodu s čínskou provinciou Hunan o podpore autonómnej jazdy v Číne prostredníctvom technológií Schaeffler. V rámci dohody budú obaja partneri spolupracovať pri budovaní ekosystému mobility pre inteligentné vozidlá v hlavnom meste provincie Changsha. Schaeffler bude pracovať najmä na ďalšom vývoji technológie Space Drive, ktorá je kľúčová pre autonómnu jazdu, ako aj Schaeffler Movera s technológiou Schaeffler Intelligent Corner Module. Schaeffler súčasne plánuje založiť nové centrum pre výskum a vývoj v tomto regióne. Bude to druhé R&D centrum spoločnosti Schaeffler Greater China a bude sa zameriavať na vývoj technológií pre inteligentnú jazdu.

Povolenie štartu na pretekoch pre Audi R8 LMS GT3 s technológiou Space Drive

Že je to technicky možné aj pri extrémnych podmienkach, dokázalo Audi R8 LMS GT3, ktoré aktívne súťaží na pretekárskej dráhe v rámci DMV Gran Turismo a Touring Car Cup (DMV GTC). Audi R8 LMS GT3 vybavené systémom Steer-by-Wire Space Drive po prvýkrát štartovalo vo finále sezóny DMV GTC na konci októbra na Hockenheimringu a dostalo sa v dvoch hodnotiacich kolách na predné miesta v pretekárskom poli. V júni tohto roka získalo toto koncepčné vozidlo, ktoré sa celkom zaobíde bez mechanického spojenia medzi jednotkou riadenia a prevodovkou riadenia, ako prvé vozidlo svojho druhu v dejinách pretekárskeho športu príslušné povolenie štartu od Nemeckého zväzu motoristického športu (Deutscher Motor Sport Bund, DMSB). Toto pretekárske vozidlo riadi tím Phoenix-Racing a jazdí v ňom bývalý jazdec Formuly 1, Markus Winkelhock. „Naša účasť na pretekoch je ďalším dôležitým míľnikom pre projekt. Počas uplynulých pretekárskych víkendov sa nám podarilo získať dôležité poznatky, ktoré budú priamo zahrnuté do ďalšieho vývoja systému“, povedal Roland Arnold. Budúci rok bude DMV GTC štartovať v rámcovom programe DTM.

Vydavateľ: Schaeffler Slovakia
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať