Hľadaný výraz

Schaeffler sa pridáva k globálnej vodíkovej iniciatíve

Pressrelease Stage Image
Bipolárne platne navrstvené do tzv. Stacks sú dôležitou súčasťou systému palivových článkov.

15.01.2020 | Skalica

  • Spoločnosť Schaeffler prijatá za riadiaceho člena združenia Hydrogen Council
  • Spoločne budeme vodíkovú technológiu posúvať vpred smerom k masovému trhu
  • Schaeffler vyvíja a vyrába kľúčové komponenty pre palivové články poháňané vodíkom

Schaeffler posilňuje svoje angažovanie sa v oblasti vodíkovej technológie. Ako dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel je odteraz riadiacim členom celosvetovo pôsobiaceho záujmového združenia pre vodík Hydrogen Council so sídlom v Belgicku. Iniciatívu tvorí 81 vedúcich spoločností z oblasti energie, dopravy a priemyslu. Cieľom členov je posúvať vodíkovú technológiu ďalej vpred smerom k industrializácii.

Globálne etablovanie vodíkových technológií
„Chceme formovať CO2 neutrálnu, udržateľnú mobilitu so zohľadnením kompletného energetického reťazca. Spoliehame sa pritom na enormný potenciál budúcnosti, ktorý má zelený vodík pozdĺž celého hodnototvorného reťazca“, hovorí Klaus Rosenfeld, predseda predstavenstva Schaeffler AG. „Vstup do združenia Hydrogen Council nám umožňuje spoločne so silnými partnermi posúvať vodíkové technológie vpred a celosvetovo ich etablovať.“

S cieľom maximálnej udržateľnosti CO2 neutrality Schaeffler ako dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel utvára mobilitu a s ňou spojený energetický reťazec. „Vodíková technológia ponúka enormný potenciál – čo sa týka ukladania energie, ako aj pre riešenia pohonu s nulovými emisiami“, hovorí Klaus Rosenfeld. „S našimi kľúčovými kompetenciami v oblasti technológie materiálov, tvárnenia a povrchových úprav môže efektívna veľkosériová výroba kľúčových komponentov pre budúce vodíkové hospodárstvo výrazne prispieť k úspechu podniku.“

Dôležitou strategickou úlohou je ďalšie budovanie a prehlbovanie partnerstiev v oblasti výskumu a vývoja pre testovanie a vývoj komponentov palivových článkov. Už v uplynulom roku sa spoločnosť Schaeffler pridala k Bavorskej vodíkovej aliancii.

Kľúčové komponenty pre palivové články
Schaeffler sa už dlhšie zameriava na hodnototvorný reťazec kľúčových komponentov pre palivové články. Presným tvárnením a povlakovaním v tenkých vrstvách sa vyrábajú bipolárne platne, ktoré sú navrstvené do blokov – tzv. Stacks a tvoria dôležitú súčasť systému palivových článkov. Bloky palivových článkov sú transformátory energie, v ktorých H₂ a O₂ reagujú a vytvoria vodu. Pritom vzniká prúd, ktorý je možné využiť pre pohon elektromotora vo vozidle. Ďalšie kompetencie ako elektronické riadenia, špeciálne vysokovýkonné ložiská, inteligentné moduly tepelného manažmentu alebo komponenty pre pasívnu recirkuláciu vodíka rozširujú portfólio Schaeffler pre optimalizované systémy palivových článkov.

Vydavateľ: Schaeffler Slovakia
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať