Výpočet

BEARINX-online Easy Friction

Bezplatný výpočtový modul pre detailný výpočet trenia vo valivých ložiskách
Dobrý servis má v Schaeffler Gruppe tradíciu – rovnako ako aj vývoj a výroba presných dielov najvyšej kvality. Pre bezpečné použitie našich produkov Vám ponúkame potrebnú podporu už vo fáze vývoja.

Pohodlnejšie už to nejde!
Nový BEARINX-online-Modul „Easy Friction“ umožňuje vypočítať všetky trecie sily v diskrétnych bodoch kontaktnej plochy vo valivom ložisku. Zohľadňuje sa pritom valivé aj klzné trenie v podmienkach suchého, zmiešaného aj kvapalinového trenia. Okrem toho sa zohľadňujú aj straty v nezaťaženom pásme, rozstrek maziva a vplyv trecieho tesnenia.

 

Komfortné užívateľské rozhranie
Intuitívne a prehľadné usporiadanie menu umožňuje rýchle a jednoducho zadávanie vstupných údajov pre stavbu modelu, výber ložiska a pracovných podmienok. Pritom je možné modelovať usporiadanie ložísk pre elastický systém hriadeľa s vodiacim a voľným ložiskom alebo s ložiskami s nastavovaním axiálnej vôle. Geometrické rozmery ložísk INA a FAG poskytuje integrovaná databáza. Ako vstupné údaje sa zadávajú zaťaženia pôsobiace na systém hriadeľa, otáčky, radiálna vôľa, axiálna vôľa alebo predpätie ložísk a údaje o mazive. Výsledky výpočtu môžu byť uložené pre Vašu dokumentáciu vo formáte pdf.

 

Registrácia
Výpočtový program BEARINX-online "Easy Friction" je k dispozícii výlučne online a môžete ho využívať bezplatne bez obmedzenia. Po registrácii môžete hneď začať s výpočtom.

Prístup k registrácii:
http://bearinx-online-easy-friction.schaeffler.com

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím