Lineárne valivé a lineárne klzné ložiská

Valčekové valivé jednotky

 

Valčekové valivé hniezda sú v spojení s vodiacimi lištami vhodné pre usporiadanie pevné/pevné ložisko alebo pevné/plávajúce ložisko a tvoria systém uloženia pre lineárne pohyby s neobmedzeným zdvihom. Pri uzatvorenom usporiadaní zachycujú sily zo všetkých smerov a momentov vo všetkých osiach. Ich nosnosť je mimoriadne vysoká, zástavbový objem naproti tomu len veľmi malý. Vedenie je možné predopínať pomocou predopínacích klinov, a ak sú predpäté, sú mimoriadne tuhé.

Vďaka pestrým možnostiam usporiadania vodiacich prvkov sú vedenia s s valčekovými hniezdami mimoriadne vhodné pre mnohé aplikácie vo všeobecnom strojárenstve, najmä ako lineárne vedenia v obrábacích strojoch, kde sú potrebné vysoká presnosť vedenia a polohovania pri dlhých dráhach posuvu.

Tento program je doplnený predpínacími klinmi pre presné nastavenie predpätia, nastavovacími prístrojmi na meranie deformácie pripojovacej konštrukcie pri zachytení síl predpätia a adaptérmi na jednoduchú montáž valivých hniezd v 45°- usporiadaní.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím