ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Miniatúrne klietkové vedenia
KONTAKT
 
Lineárne valivé a lineárne klzné ložiská

Miniatúrne klietkové vedenia

Miniatúrne vozíkové jednotky

Miniatúrne vozíkové jednotky s valčekovými plochými klietkami sú nehrdzavejúce lineárne vedenia  pripravené na priamu montáž; sú určené na obmedzené zdvihy. Majú vysokú únosnosť, tuhosť a presnosť pri minimálnom potrebnom zástavbovom priestore. Vďaka kompaktnej konštrukcii nahradzujú často vedenia, ktoré potrebujú podstatne väčší priestor. Tieto jednotky sa vyrábajú v mnohých dĺžkach vozíkov a líšt a výsledkom sú veľmi hospodárne konštrukcie.
Miniatúrne vozíkové jednotky sú lineárne pevné ložiská. Zachycujú sily zo všetkých smerov – výnimkou je smer pohybu – a momenty všetkých osí; sú tuhšie než jednotky s obehom guliek a majú veľmi pokojný chod a presnosť chodu.
Tieto jednotky sú zvlášť vhodné na krátke zdvihy, pohyby s nízkym trením, oscilujúce pohyby a vysoké zaťaženia pri súčasne vysokej tuhosti. Prednostne sa používajú v lekárskej oblasti, v elektronickom priemysle, v robotike a laboratórnej technike a taktiež v podmienkach čistých priestorov.

Sady miniatúrnnych lineárnych vedení

Sady miniatúrnych lineárnych vedení s valčekovými plochými klietkami sú nehrdzavejúce, pevné ložiská pripravené na priamu montáž; sú určené na obmedzené zdvihy a pri montáži sa predopínajú. Tieto lineárne vedenia majú vysokú nosnosť, tuhosť a presnosť pri minimálnom potrebnom zástavbovom priestore. Vďaka variabilnému usporiadaniu vzdialenosti vedení je možné prvky jednoducho upraviť podľa prípojných konštrukcií. Tieto sady sa dodávajú v rôznych dĺžkach podľa požadovanej aplikácie.
Uvedené sady sú zvlášť vhodné na krátke zdvihy, pohyby s nízkym trením, oscilujúce pohyby a na vysoké zaťaženia pri súčasne maximálnej tuhosti.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím