ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Axiálne valčekové ložiskáAxiálne ložiskové krúžky
 
Publikácie
 

Katalóg | 2014-04
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT
 
Valivé a klzné ložiská

Axiálne valčekové ložiská / axiálne valčekové klietky / axiálne ložiskové krúžky

Axiálne valčekové ložiská

Axiálne valčekové ložiská sa skladajú z axiálnych klietok s valčekmi, telesových a hriadeľových krúžkov.
Ložiská majú mimoriadne nízku axiálnu stavebnú výšku, majú vysokú únosnosť, sú veľmi tuhé a zachytávajú axiálne sily v jednom smere.

Axiálne valčekové klietky

Axiálne valčekové klietky sa skladajú z axiálnych klietok s jedným alebo dvoma radmi valčekov. Klietky majú mimoriadne nízku axiálnu stavebnú výšku, majú vysokú únosnosť a sú veľmi tuhé. Zachytávajú axiálne sily z jedného smeru a v radiálnom smere pôsobia ako plávajúce (voľné) ložiská. Axiálne klietky sa kombinujú s telesovými alebo hriadeľovými krúžkami alebo sa integrujú priamo do pripojovacej konštrukcie. Ak sa používajú bez axiálnych ložiskových krúžkov, musí byť obežná dráha vytvorená priamo na pripojených súčastiach.

Telesové Krúžky

Telesové krúžkysú trieskovo obrábané, povrchová plocha je brúsená, opracovanie obežnej dráhy je najvyššej kvality. Sú centrované na vonkajšom priemere a kombinujú sa s axiálnymi klietkami v prípadoch, kedy susediace plochy nie je možné využiť ako obežnú dráhu.

Hriadeľové krúžky

Hriadeľové krúžky sú trieskovo obrábané, otvor je brúsený, opracovanie obežnej dráhy je najvyššej kvality. Sú centrované na vnútornom priemere a kombinujú sa s axiálnymi klietkami v prípadoch, kedy susediace plochy nie je možné využiť ako obežnú dráhu.

Obežné krúžky

Obežné krúžky sú univerzálne použiteľné ako telesové alebo hriadeľové krúžky. Otvor a vonkajší povrch sú sústružené, obežná dráha je brúsená.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím