ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Ložiskové telesá
 
Publikácie
 

Katalóg | 2015-11
Bearing Housings
Split plummer block housings - Unsplit plummer block housings - Take-up housings - Flanged housings - Housings for specific industrial and railway applications

 
 

Technické údaje o produkte | 2010-03
Split plummer block housings SNV
For shaft diameters 20 mm to 160 mm and ¾ inches to 5½ inches

 
KONTAKT
 
Valivé a klzné ložiská

Ložiskové telesá

Ložiskové telesá a príslušné ložiská FAG tvoria jednotky uloženia, ktoré sa osvedčili v rôznych strojoch, zariadeniach a prístrojoch.
Ložiskové telesá FAG sa vyrábajú prevažne zo sivej liatiny. Telesá z oceľoliatiny a tvárnej liatiny dodávame podľa dopytu. Pretože ložiská sa väčšinou mažú tukom a prvá náplň vydrží dlho, väčšina skríň nie je vybavená mazacími otvormi. Napriek tomu sú k dispozícii náliatky alebo značky, kde je možné v prípade potreby vyrobiť mazacie otvory. Pri domazávaní je potrebné zaistiť, aby prebytočný tuk mohol uniknúť.

Úložné plochy ložísk v telese sú spravidla opracované tak, aby ložiská bolo možné posúvať a fungovali teda ako plávajúce (axiálne voľné) ložiská. Pevné (vodiace) uloženia je možné získať vložením vodiacich krúžkov v prípadoch, keď sú uvedené v tabuľkách. Vodiace krúžky je potrebné objednať samostatne. Telesá bez vodiacich krúžkov sa dodávajú vo vyhotovení s plávajúcim ložiskom (L) alebo vo vyhotovení s pevným ložiskom (F).

Všetky vonkajšie plochy skríň a častí skríň FAG, ktoré nie sú obrobené trieskovo, sú opatrené univerzálnym náterom (farebný odtieň RAL 7031 – modrosivá). Náter je možné prelakovať všetkými lakmi z umelej živice, polyuretánu, akrylu, epoxidovej živice, chlórovaného kaučuku, nitrolakmi a emailami napodobňujúcimi tepaný kov vytvrdzovanými kyselinou. Ochranu proti korózii trieskovo obrobených vnútorných a vonkajších plôch je možné jednoducho odstrániť.

Pre utesnenie ložiskového telesa sú podľa podmienok použitia k dispozícii dotykové tesnenia, bezdotykové tesnenia a ich kombinácie, pozri schematické nákresy.

 
 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím