ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Valčekové ložiská
 
KONTAKT
 
Valčekové ložiská

Valčekové ložiská s drážkami

Valčekové ložiská s  drážkami sú dvojradové jednotky bez klietok, ktoré sa skladajú z vonkajších a vnútorných krúžkov s nákružkami, valčekov vedených nákružkami a tesniacich krúžkov.

Vonkajšie krúžky majú drážky pre poistné krúžky. Vnútorné krúžky sú axiálne delené, o 1 mm širšie než vonkajšie krúžky a sú pridržiavané zavalcovanou oceľovou páskou.

Pevné ložisko

Valčekové ložiská s drážkami sú pevné (vodiace) ložiská. Tieto veľmi tuhé ložiská zachytávajú nielen vysoké radiálne sily, ale taktiež axiálne sily v oboch smeroch.

Vyhotovenie bez klietok prináša maximálny možný počet valivých telies a vďaka tomu najvyššiu dynamickú aj statickú únosnosť. Vzhľadom na kinematické pomery však tieto ložiská nedosahujú také vysoké otáčky, ktoré sú možné pri valčekových ložiskách s klietkami.

Ložiská pre lanovnice

Pomocou drážok na vonkajšom krúžku je možné krúžky ložísk jednoducho axiálne upevniť. Tým sú ložiská vhodné pre uloženie lanovníc.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím