ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Valčekové ložiská
 
KONTAKT
 
Valčekové ložiská

Valčekové ložiská bez klietky

Valčekové ložiská bez klietok majú masívne vonkajšie a vnútorné krúžky a nákružkami vedené valčeky. Vďaka maximálnemu možnému počtu valivých telies majú tieto ložiská v radiálnom smere maximálnu únosnosť, sú veľmi tuhé a sú vhodné zvlášť v priestorovo úsporných konštrukciách. Vzhľadom na kinematické pomery však tieto ložiská nedosahujú také vysoké otáčky, ktoré sú možné pri valčekových ložiskách s klietkami.

Valčekové ložiská bez klietky sú dostupné ako plávajúce ložiská, oporné ložiská ako aj pevné ložiská a sú v jednoradovom alebo dvojradovom vyhotovení.

X-life

Mnohé konštrukčné veľkosti ložísk existujú vo vyhotovení X-life. Tieto ložiská sú označené v rozmerových tabuľkách.
Ložiská v kvalite X-life majú menšiu drsnosť Ra a lepšiu tvarovú geometriu obežných dráh než porovnateľné vyhotovenia bez X-life. Vďaka tomu je pri uvedených ložiskách pri rovnakých rozmeroch dosahovaná vyššia únosnosť a dlhšia trvanlivosť. Pri určitých aplikáciách môžu byť prípadne využité ložiská ľahšej konštrukcie.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím