ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Valčekové ložiská
 
KONTAKT
 
Valčekové ložiská

Valčekové ložiská s klietkou

Jednoradové valčekové ložiská s klietkou sú jednotky, ktoré sa skladajú z vonkajších a vnútorných krúžkov a klietky s valčekmi. Vonkajšie krúžky majú vodiace nákružky na oboch stranách, alebo sú bez nich, vnútorné krúžky majú jeden alebo dva nákružky, alebo sú  bez nákružkov. Klietka zamedzuje tomu, aby sa valčeky pri odvaľovaní navzájom dotýkali.

Valčekové ložiská sú veľmi tuhé, s vysokou radiálnou zaťažiteľnosťou a vďaka klietke sú vhodné pre vyššie otáčky než vyhotovenie bez klietky. Ložiská s doplnkovým znakom E majú zosilnenú sadu valčekov a sú dimenzované pre najvyššiu únosnosť.

Ložiská sú rozoberateľné a tým umožňujú ich jednoduchšiu  montáž a demontáž. Oba krúžky ložísk tak môžu mať pevné lícovanie.

Jednoradové valčekové ložiská s klietkou sú dostupné ako plávajúce ložiská, oporné ložiská a pevné ložiská.

X-life

Mnohé konštrukčné veľkosti ložísk sú dostupné vo vyhotovení X-life.
Ložiská v kvalite X-life majú menšiu drsnosť Ra a lepšiu tvarovú geometriu obežných dráh než porovnateľné vyhotovenia bez X-life. Vďaka tomu je pri ložiskách rovnakých rozmerov dosahovaná vyššia únosnosť a dlhšia trvanlivosť. Pri určitých aplikáciách môžu byť prípadne využité ložiská ľahšej konštrukcie.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím