ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Plain bearings
Publikácie
 

Technické údaje o produkte | 2017-10
Metal/Polymer Composite Plain Bearings
Maintenance-free Low-maintenance Special designs, special materials

 
 

Katalóg | 2016-03
Plain Bearings
Spherical plain bearings Rod ends Plain bushes Thrust washers, strips

 
KONTAKT
 
Klzné ložiská - bezúdržbové

INA kovovo-polymérové kompozitné ložiská

INA kovovo-polymérové kompozitné ložiská sú hospodárnou alternatívou pre mnohé aplikácie v priemysle a automobiloch. Tieto ložiská neobsahujú olovo a tým nezaťažujú životné prostredie. Rôzne inovatívne kompozície zabezpečujú veľký výber materiálov.

 
 
 
(1) Obežná vrstva, (2) Klzná vrstva, (3) Oceľový plech, (4) Pozinkovanie na povrchovú ochranu
 
 

Bezúdržbové E40

E40 je nový klzný materiál Schaeffler Group pre bezúdržbové kovovo-polymérové kompozitné ložiská. Mazanie počas celej životnosti nie je potrebné. Základom klzného povlaku je polytetrafluoretylén (PTFE), v ktorom sú chemicky ukotvené prídavné látky. Trojvrstvový materiál je zložený z oceľového nosného plechu, klznej vrstvy a obežnej vrstvy (obrázok).

Na oceľovom plechu je naspekaná vrstva pórovitého cínového bronzu, v póroch je naplnený suchým mazivom, ktoré tvorí obežnú vrstvu.

Technické prednosti:

  • pre dynamické plošné tlaky do 140 N/mm2
  • vhodné aj pre hydrodynamické použitie
  • vysoká odolnosť proti vode, môže pracovať aj vo vode
  • malý zástavbový priestor
  • klzná rýchlosť do 2,5 m/s
 
 
 
(1) Ťahaná mriežka, (2) Klzná vrstva
 
 

Špeciálne materiály - bezúdržbové fóliové ložiská E60

Na dopyt dodáva Schaeffler Group fóliové ložiská s materiálom E60: materiál je založený na mriežkovej štruktúre, v ktorej je zavalcovaná a naspekaná klzná vrstva PTFE a prídavných látok. Mriežka slúži ako nosič ako aj klzná vrstva.

Klzná vrstva s obsahom PTFE sa nachádza na obidvoch stranách puzdra, takže klzný pohyb môže byť na vnútornej aj vonkajšej strane. Ďalšou výhodou tohto materiálu je ľahká tvarovateľnosť. Typické aplikácie pre fóliové ložiská sú kovania, náradie a závesy.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím