ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Spherical plain bearingsPlain bushes
Publikácie
 

Katalóg | 2016-03
Plain Bearings
Spherical plain bearings Rod ends Plain bushes Thrust washers, strips

 
KONTAKT
 
Klzné ložiská - bezúdržbové

INA kĺbové ložiská, kĺbové hlavice a klzné puzdrá s ELGOGLIDE

INA ponúka bohatý katalógový program bezúdržbových kĺbových ložísk podľa DIN ISO 12240. Rôzne klzné povlaky zabezpečujú, že pre pracovné podmienky každej aplikácie môžeme ponúknuť to najvhodnejšie ložisko.

Kĺbové ložiská s ELGOGLIDE®:
Pod označením ELGOGLIDE® ponúkame výkonný bezúdržbový klzný materiál so základom PTFE tkaniny. Sú určené pre plošné dynamické zaťaženie od 1 do 300 N/mm2 a odporúčajú sa hlavne pre aplikácie, kde je požadované minimálne trenie.

Kĺbové ložiská s ďalšími PTFE-klznými povlakmi:

PTFE–kompozitný materiál pre malé radiálne kĺbové ložiská už od priemeru diery 6 mm pre plošné zaťaženie do 100 N/mm2.

PTFE–fólie pre malé radiálne kĺbové ložiská rozmerového radu K.

 

Radiálne kĺbové ložiská

Radiálne kĺbové ložiská sú zložené z vnútorného a vonkajšieho krúžku s bezúdržbovou klznou vrstvou ELGOGLIDE®, kompozitným materiálom s PTFE alebo fóliou PTFE. Sú vhodné pre premenlivé dynamické zaťaženia. Veľkorozmerové kĺbové ložiská od d = 320 mm patria do prémiovej triedy X-life

 
 

Kĺbové ložiská s kosouhlým stykom

Kĺbové ložiská s kosouhlým stykom sú zložené z vnútorného a vonkajšieho krúžku s klznou vrstvou ELGOGLIDE®. Okrem radiálnych síl prenášajú aj veľké axiálne sily.

 
 

Axiálne kĺbové ložiská

Axiálne kĺbové ložiská sú zložené z hriadeľového a telesového krúžku s ELGOGLIDE®. Veľkorozmerové kĺbové ložiská od d = 220 mm patria do prémiovej triedy X-life

 
 

Valcové klzné puzdrá

Valcové klzné puzdrá sú zložené z oceľového masívneho nosného puzdra s ELGOGLIDE®. Okrem radiálnych kývavých pohybov môžu prenášať aj axiálne pohyby pri zaťaženiach vyšších ako pri konvenčných klzných ložiskách.

 
 

Bezúdržbové kĺbové hlavice

Bezúdržbové kĺbové hlavice sú zložené z ojnicovej hlavice a bezúdržbového kĺbového ložiska. Zachytávajú radiálne sily v ťahu alebo tlaku a sú vhodné pre pomalé pohyby pri malých a stredných uhloch výkyvu, pre jednosmerné zaťaženia a obmedzene pre premenlivé zaťaženia (pri GE...-UK-2RS aj pre premenlivé zaťaženia).

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím