ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

Napínacie remeňové kladky
 
Publikácie
 

Katalóg | 2014-04
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
KONTAKT
 
Upínacie ložiská / ložiskové jednotky / napínacie reťazové kladky / napínacie remeňové kladky

Napínacie reťazové kladky / napínacie remeňové kladky

Reťazové napínacie kolesá

Reťazové napínacie kolesá INA sú vodiace a napínacie jednotky pre puzdrové a valčekové reťaze. Vyrovnávajú predĺženie reťaze spôsobené prevádzkou a zlepšujú pokojný chod systému pri vysokom zaťažení a rýchlostiach.

Konštrukčné jednotky pripravené na montáž sa skladajú z reťazových kolies a radiálnych guľkových ložísk. Reťazové kolesá sú vyrobené z ocele vysokej pevnosti, spekaného železa alebo plastu (polyamid). Reťazové kolesá z plastu hmoty majú mimoriadne pokojný chod a sú veľmi tiché. Vnútorný krúžok radiálneho guľkového ložiska je obojstranne predĺžený, a preto nie sú potrebné ďalšie dištančné podložky.

Pri konštrukčnom rade KSR..BO sa vnútorný krúžok upevňuje na hriadeľ upínacím krúžkom. Otvor v ložisku tohto konštrukčného radu má plusovú toleranciu. Vďaka tomu je možné pri strednom zaťažení a stredných rýchlostiach používať neopracované hriadele až do tolerancie ISO h9.

Napínacie remeňové kladky

Napínacie remeňové kladky sú napínacie systémy remeňových pohonov a vodiacich jednotiek.

  • Zvyšujú uhol opásania remeňa a umožňujú tak prenášť vyššie výkony alebo umožňujú používať komponenty menších rozmerov.
  • Vyrovnávajú prevádzkou spôsobené predĺženia remeňov.
  • Dovoľujú používať menšie vzdialenosti osí.
  • Znižujú opotrebovanie remeňového pohonu.

Konštrukčné jednotky pripravené na montáž sa skladajú z hlboko ťahaných, profilovaných a navzájom znitovaných oceľových kotúčov a radiálnych guľkových ložísk. Väčšie priemery kotúčov sú navyše zvárané. Nábehom na profile kotúča sa predchádza poškodeniu remeňa. Vďaka vyhotoveniu z plechu sú prídavné rotačné hmoty a vznikajúce nerovnováhy len malé.

Konštrukcia A je vhodná pre klinové remene, konštrukcia B pre ploché a klinové remene a remene kruhového prierezu, konštrukcia D pre remene kruhového prierezu a pre oceľové a konopné laná.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím