ĎALŠIE INFORMÁCIE

Systém výberu produktu a konzultačný systém - medias®

KONTAKT
 
Valivé a klzné ložiská

Tenkostenné guľkové ložiská

Tenkostenné ložiská sú vysoko presné, s nízkou hlučnosťou a vysokou únosnosťou. Tieto guľkové ložiská existujú v troch rôznych vyhotoveniach s extrémne malým, prevažne kvadratickým prierezom. Tento prierez zostáva konštantný v rámci konštrukčného radu taktiež pri väčších priemeroch hriadeľa a otvoroch v telese. Preto sa ložiská označujú taktiež ako CS – Constant Section. Uvedená zvláštnosť odlišuje tenkostenné ložiská od bežných ložísk normalizovaných podľa ISO.

Postupne je možné voliť väčší prierez a tým využiť ložisko s možnosťou väčšieho zaťaženia bez toho, aby bolo potrebné meniť priemer hriadeľa. S ložiskami s tenkými krúžkami je možné realizovať extrémne ľahké konštrukcie nenáročné na priestor.

Radiálne guľkové ložiská, guľkové ložiská so štvorbodovým stykom, guľkové ložiská s kosouhlým stykom

Tenkostenné ložiská sa vyrábajú ako radiálne guľkové ložiská (C), ložiská so štvorbodovým stykom (X) a ako guľkové ložiská s kosouhlým stykom (E). V každom uvedenom type existujú rôzne konštrukčné rady. Jednotlivé konštrukčné rady zodpovedajú veľkostiam prierezu. Guľky sú prispôsobené daným konštrukčným radom.

Radiálne guľkové ložiská zachytávajú sily v radiálnom aj obojsmerne v axiálnom smere.

Ložiská so štvorbodovým stykom zachytávajú sily v radiálnom aj obojsmerne v axiálnom smere; Pôsobia ako dvojradové guľkové ložiská s kosouhlým stykom.

Guľkové ložiská s kosouhlým stykom je možné naplniť optimalizovaným počtom guliek a majú stykový uhol 30°. Zachytávajú podstatne vyššie radiálne zaťaženie než guľkové radiálne ložiská alebo ložiská so štvorbodovým stykom a je ich možné jednostranne axiálne zaťažovať. V prípade zvláštnych požiadaviek sú guľkové ložiská s kosouhlým stykom  dodávané tiež ako párované ložiská. Tieto párované dvojice potom majú podstatne vyššiu tuhosť a únosnosť než riešenia s jednotlivými ložiskami.

 

Schaeffler používa Cookies pre zabezpečenie optimálneho využívania. Ďalším používaním tejto internetovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním Cookies. Ďalšie informácie

Súhlasím