Hľadaný výraz

Závod Schaeffler Kysuce
We pioneer motion
Závod Schaeffler Skalica
We pioneer motion

Skupina Schaeffler je globálnym dodávateľom pre automobilový a priemyselný priemysel. Skupina Schaeffler rozhodujúcim spôsobom prispieva k mobilite pomocou presných komponentov a systémov v motoroch, prevodovkách a podvozkoch, ako aj riešeniach valčekových a klzných ložísk pre veľké množstvo priemyselných aplikácií. Spoločnosť Schaeffler bola od svojich počiatkov formovaná prevratnými inováciami a globálnou zákazníckou orientáciou.

Základný kameň pre súčasnú skupinu podnikov položili bratia Dr. Wilhelm Schaeffler a Dr. Ing. E.h. Georg Schaeffler v roku 1946 založením spoločnosti Industrie GmbH. Vzostup spoločnosti začal, keď Dr. Georg Schaeffler vynašiel ihličkovú klietku v roku 1949 a krátko nato ihličkové ložisko s vedené klietkou vyrábala INA vo veľkých množstvách pre nemecký automobilový priemysel.

V roku 1965 boli bratia Schaefflerovci spoluzakladateľmi spoločnosti LuK Finne und Kupplungsbau GmbH v Bühle. S úplne prvým inovatívnym produktom – spojkou s tanierovou pružinou – zaujala spoločnosť technologické prvenstvo na trhu. Od roku 1999 LuK, jeden z najväčších svetových výrobcov spojok a špecialista na hnacie ústrojenstvo, patrí výlučne spoločnosti Schaeffler.

Značka FAG je neoddeliteľne spojená s priemyslom valivých ložísk. V roku 1883 Friedrich Fischer skonštruoval vo Schweinfurte guľový mlyn, ktorý sa mu podarilo prvýkrát vyrobiť oceľové gule vo vysokej presnosti a veľkom počte kusov. Táto myšlienka sa pokladá za historický začiatok priemyslu valivých ložísk. FAG je od roku 1905 zapísanou ochrannou známkou. V roku 2001 FAG prevzala spoločnosť Schaeffler a spoločne s INA a LuK je dnes podstatnou súčasťou globálnej skupiny.

Divízia Automotive Aftermarket so sídlom v Langene bola založená v roku 1976 a nesie zodpovednosť za celosvetový obchod s náhradnými dielmi a poskytuje inovatívne opravárenské riešenia v kvalite priamych dodávateľov. Online portál REPXPERT ponúka komplexné služby pre dielne, ako je realizácia tréningov orientovaných na prax, pomoc pri opravách a vývoj špeciálnych nástrojov.

Hlavnými vývojovými lokalitami skupiny Schaeffler v Nemecku sú Herzogenaurach, Schweinfurt a Bühl, ktoré sú prepojené s ďalšími vývojovými centrami v Európe, Ázii a Severnej a Južnej Amerike.

Schaeffler Slovensko, spol. s r.o., Kysucké Nové Mesto

Kysucké Nové Mesto

Schaeffler Kysuce, spol. s r.o.
Dr. G. Schaefflera 1
024 01 Kysucké Nové Mesto

Schaeffler Skalica, spol. s r.o., Skalica

Skalica

Schaeffler Skalica, spol. s r.o.
Ulica Dr. G. Schaefflera 1
90901 Skalica

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať