Hľadaný výraz

Level Up. With Schaeffler.
We pioneer motion

Spolupráca so základnými a strednými školami, duálne vzdelávanie

Spoločnosť Schaeffler prináša ročne na trh množstvo inovácií a patentov. Okrem technologických riešení v automobilovom ale aj v inom priemysle, kladieme dôraz aj na kvalitné technické vzdelanie. Ako veľká medzinárodná spoločnosť, vieme pripraviť aj žiakov stredných škôl na povolania budúcnosti podľa najmodernejších štandardov vzdelávania.

Podniky Schaeffler Skalica a Schaeffler Kysuce dlhodobo spolupracujú so základnými a strednými školami vo svojom regióne. Vďaka tejto spolupráci získajú žiaci, ktorých baví technika, informácie o najnovších technologických trendoch, otestujú si svoje vedomosti v praxi a nadobudnú potrebné zručnosti a návyky, ktoré ich pripravia na povolania budúcnosti. Exkurzia vo výrobných priestoroch firmy či kvalitné duálne vzdelávanie úzko prepojené s praxou sú prvým krokom k úspešnej kariére v oblasti moderného strojárenstva.

Základné školy

Spoločnosť Schaeffler žiakom základných škôl ponúka exkurzie v našich výrobných priestoroch a podporuje ich účasť na rôznych technických krúžkoch, olympiádach a súťažiach, ako napríklad technická súťaž Mladý technik v priestoroch školiaceho strediska Schaeffler Skalica a krúžok Lego Mindstorm v priestoroch ZŠ.

Výber budúceho povolania sa začína už na základnej škole. Možnosť nazrieť „do kuchyne“ modernej strojárskej výroby pomôže žiakom pri výbere vhodnej strednej školy.

Ak sa chcete prísť so svojimi žiakmi pozrieť, kde vznikajú nové produkty pre svetové automobilky, ale aj iné známe značky z iných odvetví priemyslu, dohodnite si s nami termín.

Schaeffler Skalica: p. M. Záluby (zalubmro@schaeffler.com)

Schaeffler Kysuce: p. M. Žideková (zidekmni@schaeffler.com)

Stredné školy

Spoločnosť Schaeffler v rámci regiónu spolupracuje so všetkými strednými školami, hlavne v oblasti organizácie odbornej praxe, ale školy podporuje tiež pri rôznych stredoškolských súťažiach a projektoch. Zástupcovia spoločnosti Schaeffler sa pravidelne zúčastňujú akcií ako sú Burzy stredných škôl a Dní otvorených dverí. Spoločnosť Schaeffler ponúka rovnako exkurzie pre stredoškolákov v našich závodoch a v spolupráci so školami vyvíja aktivity podporujúce správny výber vysokej školy.

V oblasti strojárstva a mechatroniky spoločnosť Schaeffler spolupracuje so strednými školami pri aktualizácii a tvorbe vzdelávacích štandardov a v rámci zvyšovania kvalifikácie podporuje obojstranné zdieľanie a vzdelávanie sa v oblasti aktuálnych výziev a smerovania.

Počas leta ponúka žiakom stredných škôl letnú brigádu.

Duálne vzdelávanie

Partnerstvo so strednými školami sa sústreďuje najmä na oblasť duálneho vzdelávania, ktoré vyniká modernými štandardmi vzdelávania na úrovni nemeckých či rakúskych kolegov. Vzdelávanie na strednej odbornej škole je úzko prepojené s praktickou prípravou priamo vo výrobe. Vďaka nej si študenti teoretické vedomosti rýchlo otestujú v praxi.

Štúdium ponúka široké možnosti ďalšieho uplatnenia. Žiaci môžu po maturite pokračovať v duálnom vzdelávaní s podnikom na vysokej škole technického zamerania alebo využiť náskok pred ostatnými uchádzačmi na pracovnom trhu a plynule prejsť do zamestnania v spoločnosti Schaeffler.

TOP 5 dôvodov, prečo sa stať Schaeffler dualistom

 • Spoznáte moderné technológie zblízka
  Študujete pomocou moderných technológií a zariadení, ako sú virtuálna realita, počítačové simulácie, roboty či 3D tlačiarne.
 • Máte náskok vďaka praxi
  Týždeň školy striedate s týždňom praxe pod vedením kvalifikovaných majstrov s perfektným prístupom. Ľahšie pochopíte odborné predmety a máte tak náskok pred rovesníkmi, ktorým prax chýba.
 • Zarábate a zbavíte sa prebytočných nákladov
  Už počas štúdia získate finančnú nezávislosť vďaka podnikovému štipendiu až do výšky 100 eur mesačne. Cestovné, internát, pracovné oblečenie aj študijné materiály hradí firma a vy tak ušetríte kopec nákladov.
 • Získate istotu zamestnania
  Po skončení duálneho štúdia na vás čaká zaujímavá práca a uplatnenie v odbore. Alebo možnosť štúdia na vysokej škole. Je to len na vás!
 • Užijete si viac zábavy
  Okrem štúdia zažijete aj množstvo zábavy počas športových aktivít, súťaží, výletov alebo počas Erasmus pobytov v európskych závodoch Schaeffler.

Aktuálne otvorené odbory pre duálne vzdelávanie

Schaeffler Skalica:

 • MECHATRONIK V OBLASTI INDUSTRY 4.0 (2679K Mechanik mechatronik)
 • ŠPECIALISTA CNC STROJOV A LINIEK (2411K Mechanik nastavovač)
 • STREDOŠKOLSKÝ „INŽINIER“ V DIGITÁLNEJ VÝROBE (2381 M Strojárstvo)

Schaeffler Kysuce:

 • MECHATRONIK V OBLASTI INDUSTRY 4.0 (2679K Mechanik mechatronik)
 • ŠPECIALISTA CNC STROJOV A LINIEK (2411K Mechanik nastavovač)
 • ŠPECIALISTA NA AUTOMATIZÁCIUA E-MOBILITU (2697K Mechanik elektrotechnik)

Všetky potrebné informácie o duálnom vzdelávaní v podnikoch Schaeffler nájdete na stránkach:

www.dualskalica.sk

www.dualkysuce.sk

Nové: Naša virtuálna platforma CareerXperience

Zažite nás virtuálne a v živom chate na našej CareerXperience platforme. Tu sa s nami môžete skontaktovať osobne, prihlásiť sa na prednášky a navštíviť naše virtuálne školiace centrum.

CareerXperience

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať