Hľadaný výraz

Často kladené otázky a odpovede

Pripravili sme pre vás najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa výberového konania a našej online aplikácie pre záujemcov o zamestnanie sa v našej spoločnosti.

V prípade akýchkoľvek otázok sme vám k dispozícii aj na uvedených telefónnych číslach.

Schaeffler Kysuce:

Schaeffler Skalica:

1. Prečo mám podať žiadosť o zamestnanie cez online aplikáciu?

Online žiadosti sú nákladovo efektívne a ich spracovanie je oveľa rýchlejšie. Odbremenia žiadateľa od poštovného a vždy je možné skontrolovať si aktuálny stav svojej žiadosti.

Navyše po zadaní a uložení svojho profilu do aplikácie sa môžete kedykoľvek uchádzať o ďalšie inzerované pozície v skupine Schaeffler a nemusíte už nič vypĺňať. Aplikácia vám ponúka možnosti byť okamžite informovaný, akonáhle sa zverejní pozícia, ktorá vás zaujíma.

2. Ako funguje online žiadosť o zamestnanie?

Po odoslaní žiadosti dostanete potvrdenie e-mailom. Aby sme mohli vašu žiadosť spracovať čo najrýchlejšie, potrebujeme od vás aj aktuálny životopis. K prihláške môžete pripojiť aj motivačný list a príslušné referencie (škola/univerzitné vzdelanie/zamestnávateľ).

3. Ako mám vyplniť online formulár žiadosti?

Pokyny na vyplnenie jednotlivých častí nájdete na prvej strane online formulára žiadosti, ako aj vysvetľujúce texty na každej strane príslušnej časti. Formulár môžete vyplniť v ľubovoľnom poradí. Pri vypĺňaní formulára venujte osobitnú pozornosť povinným poliam označeným hviezdičkou. Až po odoslaní vašej prihlášky ju uvidíme a môžeme ju zohľadniť vo výberovom procese na danú pozíciu. Ak bola vaša žiadosť úspešne odoslaná, systém vám zašle príslušnú poznámku a potvrdenie o prijatí na vami zadanú e-mailovú adresu.

4. Musím stiahnuť svoju žiadosť, aby som mohol pridať nové prílohy?

Nie. Jednoducho nahrajte nové dokumenty a odstráňte prílohy, ktoré už nepotrebujete.

5. Ako môžem zvýšiť svoje šance pri uchádzaní sa o zamestnanie online formou?

Neúplné alebo chybné žiadosti zanechávajú zlý dojem. Aj online žiadosť by mala byť pripravená s rovnakou starostlivosťou ako tradičná žiadosť o zamestnanie a životopis. Štandardné sprievodné listy a hromadne zasielané žiadosti, vyzerajú nepremyslene a nepresvedčivo.

6. Ako prebieha proces podávania žiadosti o zamestnanie?

Ak ste v našej ponuke voľných pracovných pozícií našli zaujímavú pracovnú ponuku, prihláste sa pomocou tlačidla "Uchádzať sa teraz", ktoré sa zobrazuje v inzeráte.

Po doručení vašej žiadosti ju dôkladne preštuduje oddelenie ľudských zdrojov. Ak bude hodnotenie pozitívne, pozveme vás na online video pohovor alebo prvé osobné stretnutie.

7. Môžem svoju žiadosť prerušiť a pokračovať v nej neskôr?

Po zaregistrovaní sa na portáli pre podávanie žiadostí môžete portál pre podávanie žiadostí kedykoľvek opustiť a neskôr sa naň opäť pripojiť. Dovtedy zadané údaje sa samozrejme zachovajú.

8. Kto uvidí moje údaje?

Vaše údaje môžeme vidieť len vtedy, ak ste zverejnili svoj profil v aplikácii. Ak sa uchádzate o zamestnanie, vaše údaje uvidia príslušní kolegovia, ktorí si hľadajú nových zamestnancov do svojich tímov a personalisti.

Ak profil nezverejníte, môžete k údajom pristupovať a meniť ich len vy. S vaším súhlasom je váš profil uložený v našom zozname uchádzačov a je viditeľný pre všetkých personalistov, ktorí hľadajú nových kolegov v rámci skupiny Schaeffler.

9. Ako dlho budú moje údaje uložené?

Po zverejnení svojho profilu na portáli v aplikácii sa sami rozhodnete, ako dlho tam bude viditeľný. Náš systém vám však bude v pravidelných intervaloch pripomínať, aby ste svoj profil aktualizovali alebo vymazali. Ak ste neuvoľnili svoj profil, vaše údaje budú uložené a vymazané v súlade s vnútroštátnymi zákonmi o ochrane údajov.

10. Čo mám robiť, ak som zabudol heslo?

Na prihlasovacej stránke jobs.schaeffler.com kliknite na položku "Zobraziť profil" v pravom hornom rohu. Teraz prejdite do časti "Zabudli ste heslo?" a zadajte svoju e-mailovú adresu, ktorú ste zadali aj pri registrácii. Naša služba vám okamžite pošle nové heslo.

11. Ako sa najlepšie pripraviť na pohovor?

Je dôležité sa na pohovor vopred pripraviť a rezervovať si čas. Uchádzačom pomôže, ak si vopred zistia informácie nielen o spoločnosti, ale aj obsadzovanej pozícii a pracovnom prostredí. Dôležité je tiež, aby si premysleli svoje plány do budúcnosti. Predpokladom úspešného pohovoru je aj včasný príchod, vhodné oblečenie a upravený vzhľad.

Nové: Naša virtuálna platforma CareerXperience

Zažite nás virtuálne a v živom chate na našej CareerXperience platforme. Tu sa s nami môžete skontaktovať osobne, prihlásiť sa na prednášky a navštíviť naše virtuálne školiace centrum.

CareerXperience

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať