Hľadaný výraz

Dr. Klaus Patzak nový finančný riaditeľ Schaeffler AG

Pressrelease Stage Image
Dr. Klaus Patzak

20.07.2020 | Skalica

  • Dr. Klaus Patzak bol s účinnosťou od 1. augusta 2020 vymenovaný za člena predstavenstva
  • Dr. Klaus Patzak preberá od Dietmara Heinricha rezort financií & IT
  • Dietmar Heinrich odchádza zo spoločnosti k 31. júlu 2020

Schaeffler, dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel s celosvetovou pôsobnosťou, oznamuje, že dozorná rada Schaeffler AG na svojom dnešnom zasadnutí vymenovala Dr. Klausa Patzaka (55) s účinnosťou od 1. augusta 2020 za člena predstavenstva Schaeffler AG. Dr. Patzak preberá funkciu finančného riaditeľa (CFO), čo zahŕňa zodpovednosť za oblasť financií a IT a nahradí tak Dietmara Heinricha (56), ktorý po dohode odchádza k 31. júlu 2020 zo Schaeffler AG, aby sa venoval novým výzvam v svojej kariére.

Dr. Patzak začal svoju kariéru po štúdiu a promócii v Mníchove v roku 1993 na centrálnom finančnom oddelení spoločnosti Siemens AG, kde napokon pracoval ako spoločník a konateľ pre vybrané holdingové spoločnosti (POC), ako konateľ Siemens Gas & Power Management GmbH a ako finančný riaditeľ (CFO) novej obchodnej jednotky Siemens Gas and Power. Predtým bol v rokoch 2016 – 2018 členom predstavenstva a finančným riaditeľom spoločnosti Bilfinger SE. Rovnakú pozíciu vykonával v rokoch 2011 – 2016 v spoločnosti Osram Licht AG. V rokoch 2002 až 2011 zastával rôzne vedúce pozície v oblasti podnikových financií v spoločnosti Siemens AG, v ktorej zodpovedal za oddelenia bilančnej revízie, zostavovania bilancie a reportingu, ako aj za hlavné oddelenie reporting & controlling. V rokoch 2000 až 2002 bol obchodným vedúcim obchodnej oblasti káblovej komunikácie v spoločnosti Infineon AG. Predtým pracoval na vedúcich pozíciách na centrálnom oddelení financií v spoločnosti Siemens AG a a dva roky pracoval v dcérskych spoločnostiach Siemens v USA. Dr. Patzak je promovaný podnikový ekonóm a diplomovaný ekonóm, ako aj vyučený obchodný asistent v priemysle.

Georg F. W. Schaeffler, rodinný akcionár a predseda dozornej rady Schaeffler AG, povedal: „Tešíme sa, že sa nám podarilo pre Schaeffler AG získať Dr. Klausa Patzaka, veľmi skúseného a kompetentného finančného riaditeľa. Dr. Patzak prichádza do skupiny Schaeffler v čase, ktorý je spojený s veľkými výzvami. Sme presvedčení, že so svojimi rozsiahlymi znalosťami výraznou mierou prispeje k úspešnej príprave skupiny Schaeffler na budúcnosť. Jeho komplexné a dlhoročné skúsenosti z významných medzinárodných priemyselných a technologických spoločností majú pre nás osobitnú hodnotu.“

Georg F. W. Schaeffler sa tiež poďakoval pánovi Dietmarovi Heinrichovi a povedal: „Pán Dietmar Heinrich pracoval v skupine Schaeffler 25 rokov, počas ktorých podával mimoriadne výkony v dôležitých funkciách v Nemecku i zahraničí. Obzvlášť by som chcel vyzdvihnúť, že napriek svojmu plánovanému odchodu pokračoval v obetavom plnení svojich povinností pre skupinu Schaeffler počas koronakrízy. V mene všetkých členov dozornej rady pánovi Heinrichovi ďakujem za jeho dlhoročnú prácu a želám mu, aj v mene mojej mamy Marie-Elisabeth Schaeffler-Thumann, do budúcnosti to najlepšie, a to v pracovnom živote i v súkromí.“

Vydavateľ: Schaeffler Slovensko, spol. s r.o.
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať