Hľadaný výraz

Eurobike 2021 Schaeffler prezentuje bezreťazový systém elektrického pohonu „Free Drive“ pre bicykle

Pressrelease Stage Image
Konfigurovateľný pocit pri šliapaní: Nový Free Drive od spoločnosti Schaeffler využíva technológiu Bike-by-wire.

30.08.2021 | Skalica/Friedrichshafen

  • Technológia „Bike-by-wire“ ponúka potenciál pre nové obchodné oblasti v rámci mikromobility
  • Free Drive ako ďalší dôkaz toho, že sme preferovaný partner pre mobilitu v oblasti elektrifikovaných pohonov
  • Robustný systém umožňuje maximálnu flexibilitu v architektúre bicyklov s ešte nižším opotrebením

Prepojené, flexibilné, udržateľné a šetrné k životnému prostrediu: nové trendy mobility kladú vysoké nároky na produkty a technológie. Spoločnosť Schaeffler chápe pohyb komplexne a ponúka riešenia pre všetky požiadavky zákazníkov, aj v oblasti mikromobility. Na veľtrhu Eurobike 2021 vo Friedrichshafene predstaví automobilový a priemyselný dodávateľ nový systém „Bike-by-wire“ Free Drive ako inovatívne riešenie pre bicykle. Bezreťazový systém pohonu, ktorý je spoločným vývojom so špecialistom na elektrický pohon dvoch kolies Heinzmann GmbH & Co. KG, upúšťa od mechanického spojenia medzi generátorom a motorom. To znamená, že sú možné úplne nové architektúry bicyklov a konfigurácie pedálov a súčasne aj nižšia potreba opotrebiteľných dielov. „Schaeffler je preferovaným partnerom pre riešenia mobility budúcnosti a opäť to dokazuje prostredníctvom inovatívneho systému Free Drive pre elektrobicykle“, hovorí Matthias Zink, člen predstavenstva Automotive Technologies Schaeffler AG. „Tento vývoj je dôkazom našej transformácie na vedúceho dodávateľa elektrifikovaných pohonov. Pri vývoji nám pomáhalo naše know-how získané za desaťročia v oblasti automobilovej mechatroniky, ktoré teraz prenášame aj do segmentu jednostopových vozidiel. Trh s elektrobicyklami neustále rastie a ponúka spoločnosti Schaeffler ako partnerovi v oblasti E-mobility ďalší podnikateľský potenciál. Spoločnosť Schaeffler už má dlhoročné skúsenosti v segmente elektrobicyklov a naposledy v roku 2016 predstavila mechatronický automatický systém prevodu VELOMATIC.

Jeden systém pre všetky aplikácie
Centrálnou súčasťou systému Free Drive je generátor od spoločnosti Schaeffler, ktorý nastavuje konštantný odpor na pedále a súčasne preberá silu šliapania jazdca. Regeneračné riešenie je sériový hybridný pohon prevádzajúci mechanickú energiu, ktorá sa vytvára pri šliapaní, na elektrickú energiu, ktorá sa zase premieňa späť na mechanickú energiu v motore náboja kolesa. Prebytočná energia sa ukladá v batérii. Všetky komponenty systému spolu komunikujú prostredníctvom pripojenia CAN, rovnako ako v autách. Optimálne zosúladený systém predávaný spoločnosťou Heinzmann GmbH & Co. KG s nepretržitým výkonom 250 wattov pozostáva z pedálového generátora, hnacieho motora, akumulátorového zdroja a rozhrania človek-stroj (HMI). „Systém Free Drive kombinuje dlhoročné odborné znalosti spoločnosti Heinzmann v oblasti pohonov a priemyslu so systémovými a mechatronickými znalosťami spoločnosti Schaeffler“, hovorí Peter Mérimèche, generálny riaditeľ elektrických pohonov v spoločnosti Heinzmann GmbH & Co. KG.

„Či už ide o dvojkolesové, trojkolesové alebo štvorkolesové vozidlá, bez mechanického prepojenia generátora a motora umožňuje systém Free Drive maximálnu flexibilitu v architektúre bicykla a voľne konfigurovateľný pocit pri šliapaní, prispôsobený požiadavkám bicykla a potrebám jazdca, a to pri minimálnom opotrebení“, hovorí Dr. Jochen Schröder, vedúci divízie E-mobilita. Kompaktnosť systému Free Drive umožňuje štandardnú vzdialenosť medzi dvoma pedálmi 138 milimetrov. Systém Free Drive môže byť špecifikovaný pre rôzne aplikácie, nezávisle od výrobcu. Pre prevádzkovateľov vozových parkov ponúka Free Drive ergonomický, nízkoúdržbový a robustný systém s nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu, pretože nie sú potrebné žiadne opotrebiteľné diely ani periférne reťazové zariadenia. Dr. Jochen Schröder: „Rozširovaním portfólia v segmente bicyklov Schaeffler nielenže zintenzívňuje svoje zapojenie na rýchlo rastúcom trhu s elektrobicyklami, ale tiež demonštruje svoju vlastnú ambíciu podieľať sa s priekopníckym duchom na formovaní pohybu budúcnosti.“

Navštívte spoločnosť Schaeffler na veľtrhu Eurobike od 1. do 4. septembra 2021 v stánku kooperačného partnera Heinzmann GmbH & Co. KG v hale A6-208.

Vydavateľ: Schaeffler AG
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať