Hľadaný výraz

Schaeffler vybuduje na Slovensku nové výskumné a vývojové centrum pre elektromobilitu

Pressrelease Stage Image
Poklepanie základného kameňa nového R&D centra: Jozef Jandačka, rektor Žilinskej univerzity, Erika Jurinová, predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja, Milan Jurky, riaditeľ Schaeffler Kysuce, Marián Mihalda, primátor Kysuckého Nového Mesta, Radovan Richter, konateľ spoločnosti Aproxima a Ján Klimko, vedúci výskumu a vývoja Schaeffler Kysuce (zľava doprava – na podujatí boli dodržané všetky aktuálne platné protiepidemické opatrenia).

16.12.2021 | Kysucké Nové Mesto

  • Skupina Schaeffler investuje na Slovensku do výskumného a vývojového centra pre oblasť elektromobility 20 miliónov eur
  • 220 nových talentov nájde atraktívne uplatnenie vo vývoji inovatívnych riešení
  • Výskumné a vývojové centrum pokryje celý „životný cyklus“ od návrhu, cez skúšobné laboratóriá až po výrobu prototypov

Spoločnosť Schaeffler Kysuce vybuduje na Slovensku moderné výskumné a vývojové centrum, ktoré sa bude primárne venovať inovatívnym riešeniam v oblasti elektromobility. Výstavbu centra oficiálne zahájili slávnostným poklepaním základného kameňa zástupcovia spoločnosti, ako aj ďalší významní hostia. Vďaka investícii v hodnote 20 miliónov eur v ňom nájde uplatenie a možnosť pracovať na inovatívnych projektoch pre významné automobilové spoločnosti celkovo 450 výskumníkov a inžinierov. Kysucký závod, ktorý patrí do skupiny Schaeffler, popredného svetového automobilového a priemyselného dodávateľa, potvrdzuje, že Slovensko má potenciál pre výskum a vývoj v oblasti elektromobility. Nové výskumné a vývojové centrum skupiny Schaeffler zároveň podčiarkuje ambíciu spoločnosti pokračovať vo významnom raste v oblasti elektromobility a úspešne sa presadiť u svojich zákazníkov na celom svete ako technologický partner pre CO₂ efektívne pohony.

Inovatívne riešenia pre vozidlá budúcnosti
"Spoločnosť Schaeffler si vybudovala svoje miesto na trhu elektromobility s produktami, ktoré ponúkajú kombináciu výhod špičkovej technológie, hospodárnosti a udržateľnosti," hovorí Dr. Jochen Schröder, prezident divízie E-Mobility spoločnosti Schaeffler AG. ,,Sme hrdí, že vďaka dôvere skupiny dnes budujeme jedno z kľúčových kompetenčných centier, ktoré bude prinášať inovatívne riešenia v oblasti elektromobility pre automobilky z celého sveta. Veríme, že možnosť vyvíjať technologické riešenia pre udržateľnú mobilitu, ktoré dokážu zvýšiť dojaz a bezpečnosť vozidiel, bude motiváciou pre mnohé mladé talenty prísť pracovať na Kysuce,“ hovorí Milan Jurky, riaditeľ Schaeffler Kysuce. "Rozhodnutie zveriť nám tento strategicky dôležitý projekt je pre nás potvrdením, že už dnes pre nás pracujú odborníci, ktorí zvládnu aj industrializáciu nových produktov a kompexných riešení pre vozidlá, s ktorými sa na cestách stretneme o tri alebo päť rokov.“

Atraktívne zamestnanie pre talentovaných inžinierov
Kysucký závod už dnes vyvíja a vyrába riešenia v oblasti elektromobility pre motory, prevodovky a podvozky. Na projektoch v oblasti výskumu a vývoja v súčasnosti pracuje 230 zamestnancov, ku ktorým sa v najbližších rokoch pripojí ďalších 220 odborníkov. Pri inováciách sa prepája svet dizajnu a technológií, nových materiálov, funkčných prístupov či aplikácií. Už dnes na Kysuciach pracujú odborníci, ktorí spájajú technologickú odbornosť zo strojárstva, elektrotechniky, softvérového inžinierstva alebo virtuálneho projektovania. „Naši odborníci pracujú na špičkových riešeniach pre prémiové automobilové značky a vyvíjajú kompletné integrované elektrické pohonné systémy. Ide o systém s najvyšším stupňom integrácie motora, elektroniky, mechaniky a softwéru,“ vysvetľuje Ján Klimko, vedúci výskumu a vývoja Schaeffler Kysuce. „V budúcnosti vývoj elektrických pohonov a riešení na mieru doplnia aj mechatronické pohony pre autonómne riadenie vozidiel. Pracovať na takýchto projektoch je výzva a zároveň veľká príležitosť.“

Výnimočnosť nového centra podčiarkuje aj fakt, že viaceré riešenia, ktoré odborníci v technologickom centre navrhnú, sa budú na Kysuciach aj vyrábať. „Byť pri zrode riešenia budúcnosti, od 3D modelu až po prvý vyrobený prototyp, je niečo výnimočné,“ zdôrazňuje Ján Klimko. Vďaka novým laboratóriám sa zvýši nielen objem, ale aj kvalita testov na úroveň, ktorá sa doteraz priamo v Schaeffler Kysuce nerealizovala. Ako prvé pribudnú sekvenčné testy inovatívnych komponentov pre hybridné a čisto elektrické vozidlá.

Vydavateľ: Schaeffler Slovakia
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať