Hľadaný výraz

Schaeffler posilňuje obchod s ložiskami a vyvíja ložiská pre e-mobilitu

Pressrelease Stage Image
Inovatívna technológia pre elektrické vozidlá: Trojradové ložisko TriFinity od spoločnosti Schaeffler ponúka vyššiu pevnosť a životnosť v porovnaní so štandardným ložiskom s dvoma radmi guľôčok. Vďaka čelnému ozubeniu je možné výrazne zmenšiť priemer ložiska.

18.02.2022 | Skalica

  • Inovatívne technológie ložísk spoločnosti Schaeffler sú dôležitým kľúčom k efektívnej a udržateľnej mobilite
  • Trojradové ložisko TriFinity a vysokovýkonné guľôčkové ložisko s odstredivým kotúčom poskytujú najvyššiu účinnosť a životnosť pre všetky typy pohonov
  • Zákaznícke riešenia na mieru pre elektrické vozidlá sú dôkazom úspešnej transformácie spoločnosti Schaeffler

Inovatívne riešenia ložísk zohrávajú kľúčovú úlohu v udržateľnej mobilite, pretože zvyšujú energetickú účinnosť hnacieho ústrojenstva a podvozkových systémov. Pri elektrifikovaných vozidlách znamená každá úspora energie predĺženie dojazdu. Pri vývoji sa tak každé miesto s ložiskom pozorne sleduje, keďže snahou je optimalizovať trenie a zvýšiť tak úžitok pre zákazníkov. Spoločnosť Schaeffler, globálny dodávateľ pre automobilový a ostatný priemysel, rozpoznala potenciál inovatívnych ložísk a predstavuje ďalšie dve inovácie produktov navrhnuté špeciálne pre elektrické vozidlá: trojradové ložisko kolies TriFinity a vysokovýkonné guľôčkové ložisko s odstredivým kotúčom. „Inovatívne technológie ložísk sú neoddeliteľnou súčasťou našej produktovej DNA a majú zásadný význam pre úspešný rozvoj podnikania v divízii Automotive Technologies,“ hovorí Matthias Zink, člen predstavenstva Automotive Technologies Schaeffler AG. „Spoločnosť Schaeffler sa snaží svojimi efektívnymi a vysoko presnými riešeniami ložísk vybaviť nielen konvenčné pohony, ale aj elektrifikované hnacie ústrojenstvo a podvozkové systémy a urobiť ich tak ešte lepšími a udržateľnejšími.“

S cieľom spojiť synergie a ponúknuť svojim zákazníkom riešenia šité na mieru ešte rýchlejšie, založila spoločnosť Schaeffler začiatkom roka vo svojej divízii Automotive Technologies novú obchodnú divíziu Bearings. „E-mobilita je veľká príležitosť pre naše podnikanie v oblasti ložísk,“ hovorí Dr. Dieter Eireiner, vedúci novej obchodnej divízie. „V najbližších rokoch očakávame silný obchodný rozvoj a vidíme predajný potenciál, najmä v sektore guľôčkových, valčekových a kuželíkových ložísk. Zapojili sme sa už aj do sľubných vývojových projektov s renomovanými výrobcami vozidiel. Inovatívne technológie ložísk majú veľký význam aj v oblasti ľahkých a ťažkých úžitkových vozidiel, pretože výrazne zvyšujú dojazd. Spolu s našimi zákazníkmi chceme pozdvihnúť ložiská na novú úroveň.“

TriFinity: Tri rady pre maximálnu modularitu
S TriFinity ponúka Schaeffler trojradové ložisko kolies, ktoré je určené na použitie v elektrifikovaných hnacích sústavách. V porovnaní so štandardným ložiskom s dvoma radmi guľôčok umožňuje TriFinity prenášať väčšie zaťaženie nápravy s výrazne vyššou životnosťou a pevnosťou bez zmeny rozmerov ložiska. Okrem toho je možné nahradiť predpäté kuželíkové ložiskové jednotky týmto inovatívnym dizajnom guľôčkových ložísk. Prechod z kuželíka na guľôčku vedie k výraznému zlepšeniu trecieho krútiaceho momentu a pevnosti, čo vedie k zníženiu spotreby energie na vozidlo o 0,7 % v cykle FTP 75. Kombinácia čelného ozubenia Schaeffler a TriFinity umožňuje riešenia downsizingu vo forme ložiskových jednotiek kolies s menším priemerom, čo vedie k nižšiemu treniu ložísk a tesnení, optimalizovanej hmotnosti ložiska a nižšej uhlíkovej stope. Čelné ozubenie bez vôle umožňuje pri rovnakých rozmeroch ložiska preniesť až o 50 % vyšší krútiaci moment, a to pri nižšej hmotnosti, s jednoduchšou montážou a nižšou hlučnosťou elektrických vozidiel.

Vysokovýkonné guľôčkové ložiská pre vyššiu účinnosť a maximálnu životnosť
S novým vysokovýkonným guľôčkovým ložiskom s odstredivým kotúčom ponúka Schaeffler vysoko efektívne a udržateľné ložisko s optimalizovaným trením pre aplikácie v oblasti e-mobility. Spája výhody otvoreného ložiska s výhodami utesneného ložiska. So znížením trenia o 0,3 Nm a znížením CO2 približne o 0,1 g/km na jedno ložisko je vysokovýkonné guľôčkové ložisko s odstredivým kotúčom jednoduchým a inteligentným riešením s veľkým vplyvom na celkový výkon. V porovnaní s otvoreným ložiskom je životnosť vysokovýkonného guľôčkového ložiska 10-násobne vyššia, pričom súčasne bolo možné znížiť náklady. Inovácia už získala ocenenie „Magna Supplier Award“ a momentálne je nominovaná na Nemeckú cenu za inovácie 2022.

Tu nájdete tlačovú fotografiu Matthiasa Zinka: www.schaeffler.com/de/executive-board

Vydavateľ: Schaeffler Slovakia
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať