Hľadaný výraz

Schaeffler na veľtrhu Hannover Messe 2022 Schaeffler prezentuje udržateľné riešenia pre potravinársky priemysel a inovácie pre robotiku

Pressrelease Stage Image
Na veľtrhu Hannover Messe 2022 spoločnosť Schaeffler predstaví svoj nový produktový program pre oblasť „Food, Beverage & Packaging“ (potraviny, nápoje a balenie). Pri nových jednotkách napínacieho ložiska a puzdra bol plast z hygienického hľadiska optimalizovaný.

29.03.2022 | Schweinfurt / Skalica

  • Udržateľné inžinierstvo a nové portfólio pre potravinársky a obalový priemysel
  • Rozšírenie produktového programu pre roboty s ľahkou konštrukciou a kolaboratívne roboty, ako aj prezentácia harmonickej prevodovky s integrovaným systémom snímačov
  • Rozšírenie portfólia riešení o vysokopresné planétové prevodovky

Na veľtrhu Hannover Messe 2022 sa spoločnosť Schaeffler sústredí na potravinársky a obalový priemysel a tiež robotiku, dva sektory s celosvetovo vysokým dopytom po inovatívnych riešeniach. Ako zdôraznil Ralf Moseberg, vedúci obchodnej oblasti Industrial Automation v spoločnosti Schaeffler, potravinársky a obalový priemysel sa v súčasnosti nachádza v prostredí tlaku medzi udržateľnosťou, nižšími výrobnými nákladmi a prísnymi hygienickými predpismi. V Hannoveri bude Schaeffler prezentovať svoj nový sortiment produktov pre potravinársky priemysel, ako aj spôsoby riešenia uvedených výziev v danom odvetví pomocou automatizačných riešení z praxe.
Ralf Moseberg a jeho spolupracovníci vnímajú „udržateľné inžinierstvo“ ako silný nástroj na úsporu energie a surovín a zároveň ako veľkú výhodu pre zákazníkov. Od konštruktérov a vývojárov sa vyžaduje komplexnejšia analýza existujúcich riešení z hľadiska spotreby zdrojov, životnosti, opotrebenia a prevádzkových nákladov a hľadanie alternatív. V Hannoveri budú predstavené aj príklady toho, ako možno ideálne skombinovať digitalizáciu a udržateľnosť v každodennej prevádzke.

Robotika je teraz už druhým rokom za sebou jednou z hlavných tém spoločnosti Schaeffler na veľtrhu Hannover Messe – i keď minulý rok to bolo len čisto digitálne. Tento rok bude po prvý raz predstavené značne rozšírené portfólio presných harmonických prevodoviek a harmonická prevodovka so snímačmi, obe pre použitie v kĺbových robotoch s užitočným zaťažením približne do 20 kg. „Koncepčne a technologicky využívame nový, inovatívny prístup s integrovanými snímačmi krútiaceho momentu pre každý kĺb kobota, čo vzbudilo veľký záujem medzi našimi pilotnými zákazníkmi“, povedal Moseberg.
Spoločnosť Schaeffler okrem toho v Hannoveri predstaví aj portfólio presných planétových prevodoviek konštrukčného radu PSC pre priemyselné roboty.

V porovnaní so štandardom na trhu sa vyznačuje desaťnásobne nižšou torznou vôľou a trikrát dlhšou životnosťou. Takéto veľké skoky vo vývoji sú v strojárstve zriedkavé a otvárajú nové oblasti použitia.

Vydavateľ: Schaeffler Slovakia
Krajina vydania: Slovensko

Príslušné média

Terms of use for Schaeffler press pictures

Schaeffler press pictures may only be used for editorial purposes. Unless otherwise stated, all copyrights and rights of use and exploitation are owned by Schaeffler Technologies AG & Co. KG, Herzogenaurach (Germany) or by one of its affiliated companies. The reproduction and publication of Schaeffler press pictures is only permitted if the source is stated as follows: "Image: Schaeffler". The pictures may be used free of charge in such cases. The use of pictures for advertising or other commercial purposes, in particular their disclosure to third parties for commercial purposes, is hereby prohibited. Pictures may only be edited with the approval of Schaeffler.

We kindly request that a specimen copy be sent to us when Schaeffler press pictures are published in printed media (or a digital copy in the case of publication in electronic media). When using Schaeffler press pictures in films, please notify us and state the title of the film.

Use and utilization of Schaeffler press pictures is subject to the substantive laws of Germany without its conflict of law provisions. The place of competent jurisdiction shall be Nuremberg, Germany.

Postal address:
Schaeffler Technologies AG & Co. KG
Corporate Communication
Industriestraße 1-3
91074 Herzogenaurach
Germany

presse@schaeffler.com

sťahovanie

Tlačové správy

Balík (tlačová správa + média)

Zdielať stránku

Schaeffler applies cookies to secure an optimal use. With the further use of this website you accept the application of cookies. More Information

Akceptovať